The Elder Scrolls Online: Elsweyr oraz Aktualizacja 22 zadebiutowały już we wczesnym dostępie

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Od premiery Elsweyr, nowego dodatku do The Elder Scrolls Online, dzieli nas dokładnie tydzień. Część graczy może jednak już teraz cieszyć się wczesnym dostępem do zawartości oferowanej w prowincji Khajiitów, a także od obszernej, darmowej Aktualizacji 22!

Nowy rozdział ESO wprowadza Sezon Smoka w decydującą fazę, pozwalając wybrać się w podróż do tytułowej prowincji Elsweyr. Wśród zapylonych wąwozów, żyznych pól księżycowej trzciny cukrowej, letnich lasów deszczowych i wyschniętych obszarów znajdziemy mnóstwo interesujących miejsc, stanowiących dziedzictwo Khajiitów. Nowe lochy pozwolą lepiej poznać kulturę tej niezwykłej rasy, a także zmierzyć się z zupełnie nowymi wrogami i wydobyć spod ziemi dawno zapomniane artefakty.

Główna oś fabularna ESO: Elsweyr skupia się wokół wielkiego północnego miasta Rimmen, kontrolowanego obecnie przez królową-uzurpatorkę, Euraxię. Rozproszeni obrońcy Elsweyr z trudem opierają się jej legionom i coraz większej armii nieumarłych. Ponadto na niebie pojawiają się smoki, które zawiązały sojusz z królową-uzurpatorką. To właśnie gracz musi wyzwolić Khajiitów spod euraxiańskiego buta i obronić przed smoczym ogniem, choć tym razem nie będzie nam dane korzystać z mocy Dovahkiina...

Na wojnie z Euraxią oraz jej gadzimi sojusznikami pomocna może się za to okazać... nekromancja. ESO: Elsweyr wprowadza do gry kolejną klasę postaci, Nekromantę, który posiada osobne, śmiercionośne (śmierciodajne?) drzewko umiejętności.

A to nadal nie wszystko, bowiem Elsweyr wprowadza do The Elder Scrolls Online nowy, 12-osobowy Trial Sunspire, mnóśtwo nowych zadań pobocznych, łupów, i wiele, wiele więcej!

The Elder Scrolls Online: Elsweyr jest dostępne w kilku edycjach - standardowej, kolekcjonerskiej i rozszerzającej, dla tych, którzy już posiadają podstawową wersję ESO. Oprócz rozdziału Elsweyr, The Elder Scrolls Online: Elsweyr Cyfrowa Edycja Kolekcjonerska oraz Rozszerzenie do Cyfrowej Edycji Kolekcjonerskiej zawierają mnóstwo niepowtarzalnych elementów, takich jak wierzchowiec, chowaniec, styl ubioru i nie tylko.

Wreszcie każdy, kto kupi The Elder Scrolls Online: Elsweyr przed premierą, do 4 czerwca, otrzyma również elementy dodatkowe, w tym kostium, chowańca, zwoje PD, mapy skarbów, Baandari Pedlar Crown Crate i wierzchowca Rahd-m’Athra! Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych edycji ESO: Elsweyr oraz elementów dołączanych do zakupów przedpremierowych, warto przeczytać oficjalny artykuł o różnych edycjach Elsweyr.

Razem z ESO: Elsweyr na serwery The Elder Scrolls Online trafiła również darmowa Aktualizacja 22. Jedną z głównych nowinek jest narzędzie wyszukiwania gildii, które pomaga w procesie dołączania do gildii oraz znajdowania nowych członków. Będąc przywódcą gildii, można użyć narzędzia wyszukiwania gildii, aby rozreklamować swoją gildię pod kątem jej niepowtarzalnych charakterystyk i rodzajów poszukiwanych graczy. Z kolei kto szyka gildii do dołączenia, może przejrzeć otwarte gildie i wyszukać konkretną, na podstawie wybranych parametrów. 

Kolejną ciekawą, nową mechaniką są artefakty broni. Teraz, w losowych miejscach, podczas toczącej się kampanii wojny sojuszów (około 4-5 razy dziennie), w strefie PvP pojawi się potężna broń. Pierwszy wojownik, który dotrze do artefaktu broni i użyje go, zyska nową, zabójczą Skill Line. Te nowe umiejętności wiążą się też jednak z pewnym kosztem, ponieważ gracz, który nie będzie regularnie zdobywał punktów sojuszu, musi liczyć się z tym, że nowe umiejętności zaczną powoli wysysać z niego życie!

Szczegółowe informacje na temat The Elder Scrolls Online: Elsweyr oraz Aktualizacji 22 znajdziecie tutaj.