Kingdom Come: Deliverance: dodatek A Woman's Lot oraz Royal Edition już dostępne!

Miłośnicy średniowiecznej Bohemii mogą już wyruszyć na kolejną przygodą. A Woman's Lot, ostatni fabularny dodatek do Kingdom Come: Deliverance, jest już dostępny! Razem z nim Warhorse Studios wydało również grę w wersji Royal Edition oraz nowego patcha.

W czwartym DLC do Kingdom Come: Deliverance można zrealizować dwie niezależne od siebie serie zadań.

W „Doli Kobiety” gracz wcielamy się w postać Teresy. W realizacji rozmaitych zadań będzie nam towarzyszył Bies, jej wierny pies. Na początku posmakujemy codziennego życia w Skalicy, by potem stać się świadkami najazdu Zygmunta i spoglądać na konsekwencje tego tragicznego wydarzenia z zupełnie innej perspektywy. „Dola Kobiety” to ostatni kawałek układanki w skalickiej historii, dzięki której dowiemy się, co wydarzyło się, zanim znaleziono nieprzytomnego Henryka.

W „Matce Boskiej Sazawskiej” Henryk musi pomóc Johance ze Skalicy. Znają się od lat, a ona musi uporać się z demonami przeszłości, które ostatnio zaczęły ją nawiedzać. Dziewczyna przeżyła rzeź i znalazła schronienie w sazawskim klasztorze. Zadaniem Henryka będzie odwiedzenie miejsc, które objawiły się Johance w jej widzeniach, i odkrycie, co się za tym wszystkim naprawdę kryje. Następnie trzeba będzie jej pomóc z nowym powołaniem. Jednakże ani Henryk, ani Johanka nie zdają sobie sprawy, jakich będzie to wymagało poświęceń i do czego ich to doprowadzi…

Kingdom Come: Deliverance - A Woman's Lot jest już dostępne na Steamie oraz GOG w cenie 43,99 zł. Dodatek można też nabyć w ramach wydanego dzisiaj wznowienia gry, które zatytułowano Royal Edition. W Królewskiej Edycji Kingdom Come: Deliverance, poza podstawową wersją gry oraz wspomnianym już A Woman's Lot, znalazły się również wszystkie poprzednie rozszerzenia gry - From the Ashes, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon i Band of Bastards - jak również oficjalna ścieżka dźwiękowa gry. KCD Royal Edition można nabyć w cenie 139,99 zł (GOG) lub 142,99 zł (Steam).

Skoro już mowa o dodatku i nowym wydaniu Kingdom Come: Deliverance, to nie sposób nie wspomnieć również o nowym dzienniku deweloperskim od Warhorse Studios. W obszernym nagraniu szef studia, Daniel Vavra, przedstawia kulisy tworzenia A Woman's Lot oraz prac nad poprawkami do Royal Edition. Jest też okazja posłuchać nowego utworu, który skomponował oczywiście sam Jan Valta. Koniecznie rzućcie okiem (i uchem)!

Wreszcie na koniec wypadłoby wspomnieć o nowej, darmowej łatce do Kingdom Come: Deliverance. Patch 1.9 poprawia m.in. tutoriale, niektóre wydarzenia, a nawet... randki z Teresą. Warto również wspomnieć o usprawnieniu obsługi fanowskich modów, zmianach w ekwipunku oraz lepszej wydajności gry. Łatka likwiduje również szereg błędów i, miejmy nadzieję, nie wprowadza żadnych nowych... Z pełną listą zmian możecie zapoznać się tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: