Twórcy Warhammer: Chaosbane zaprezentowali plan popremierowych aktualizacji

Premiera gry Warhammer: Chaosbane jest tuż za rogiem, jednakże dla jej twórców, Eko Software, to dopiero początek wielkiej przygody w Starym Świecie. Deweloperzy mają obszerny plan aktualizacji swojego dzieła, którym nie omieszkali się podzielić.

Otóż gracze Warhammer: Chaosbane mogą spodziewać się regularnych, darmowych aktualizacji. I nie chodzi tu tylko o patche usuwające błędy! Pierwsza aktualizacja wzbogaci grę o nowy poziom trudności oraz dodatkowy sprzęt; druga umożliwi włączenie trybu permanentnej śmierci, który spodoba się graczom uwielbiającym ryzyko; trzecia aktualizacja doda po jednym nowym heroicznym zestawie pancerzy dla każdego bohatera oraz nowe poziomy trudności; wreszcie czwarta i zarazem ostatnia z łatek zwiększy maks. poziom postaci. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie poszczególne aktualizacje trafią do gry.

Mało? Cóż, to tylko lista darmowych update'ów, a Eko Software zaplanowało również kilka płatnych DLC do Warhammer: Chaosbane:

 • Pierwszy dodatek zaoferuje nowe emotki oraz pasywną umiejętność, która zwiększy szansę na znalezienie wśród łupów przedmiotów heroicznych.
 • Drugi dodatek uzupełni grę o podobną pasywną umiejętność, tyle że w tym wypadku zwiększy ona szansę na zdobycie boskich fragmentów; DLC wprowadzi również alternatywne boskie drzewko umiejętnosci dla każdego bohatera.
 • Trzeci dodatek wprowadzi do gry nowych kompanów dla każdego z dostępnych bohaterów.
 • Czwarty dodatek - ostatni z zaplanowanych - powiększy grę o nowy wątek fabularny, który rozegra się na przestrzeni jednego aktu w zupełnie nowych, nieprezentowanych nigdy wcześniej lokacjach. W tej nowej przygodzie gracze zmierzą się jednak nie z siłami Chaosu, a z prastarym nieumarłym złem - Królami Grobowców.

Podobnie jak w przypadku darmowych aktualizacji, deweloper nie pokusił się o podanie choćby przybliżonych data wydania poszczególnych dodatków.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zawartości dla graczy, którzy postanowią nie kończyć swojej przygody z grą Warhammer: Chaosbane po jej jednorazowym przejściu. Eko Software ujawniło, że mogą oni liczyć na następujące atrakcje:

 • Tryb new game+, czyli możliwość rozpoczęcia nowej kampanii nowym bohaterem, lecz z zachowaniem wszystkich dotychczasowych łupów.
 • Trzy zupełnie nowe tryby gry:
  • Ekspedycja - szybka gra w pojedynkę lub w co-opie na losowo generowanych mapach.
  • Pogoń za relikwiami - gracz może nabyć mapę w Gildii Kolekcjonerów i tym samym uzyskać dostęp do podziemi oferujących kilka poziomów trudności oraz możliwość zdobycia przedmiotów na poziomie heroicznym.
  • Walka z bossem - tryb ten pozwala na szybkie walki z bossami znanymi z kampanii, aby w ten sposób przetestować różne buildy postaci oraz sprzęt.

O szczegółach dotyczących powyższych trybów oraz planach aktualizacji deweloperzy z Eko Software opowiedzieli również na poniższym zwiastunie:

Co sądzicie o planowanych aktualizacjach Warhammer: Chaosbane? Zwłaszcza o pierwszych DLC, które wydają się tak naprawdę wpisywać w model pay2win... ?

Pamiętajcie przy tym, że premiera gry Warhammer: Chaosbane już jutro!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: