ESO: Elsweyr już dostępne!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Zgodnie z zapowiedzią na serwerach The Elder Scrolls Online wylądował właśnie kolejny dodatek pt. Elsweyr. To masywne rozszerzenie powiększa obszar gry o tytułową prowincję zamieszkaną przez Khajiitów oraz pozwala zanurzyć się w zupełnie nowym wątku fabularnym, skupionym wokół powrotu smoków!

Smoki zawładnęły niebem nad Elsweyr, a Khajiici z trudem bronią swojej ojczyzny przed nacierającymi wojskami Cesarstwa i tymi potwornymi bestiami. ESO: Elsweyr, zawierające ciekawy osobny wątek fabularny, kontynuuje przygodę Sezonu Smoka, która rozpoczęła się od DLC Wrathstone i będzie kontynuowana we wszystkich tegorocznych aktualizacjach.

Poza nową przygodą, Elsweyr wprowadza do The Elder Scrolls Online również nową klase postaci - Nekromantę. Miłośnicy tej zakazanej w Tamriel sztuki w końcu mogą realizować swoje plany przy pomocy nieumarłych sług i wielu unikatowych umiejętności!

Ponadto na graczy ESO: Elsweyr czekają również nowy, 12-osobowy Trial Sunspire, mnóstwo nowych zadań pobocznych, łupów, i wiele, wiele więcej!

The Elder Scrolls Online: Elsweyr jest dostępne w kilku edycjach - standardowej, kolekcjonerskiej i rozszerzającej, dla tych, którzy już posiadają podstawową wersję ESO. Oprócz rozdziału Elsweyr, The Elder Scrolls Online: Elsweyr Cyfrowa Edycja Kolekcjonerska oraz Rozszerzenie do Cyfrowej Edycji Kolekcjonerskiej zawierają mnóstwo niepowtarzalnych elementów, takich jak wierzchowiec, chowaniec, styl ubioru i nie tylko.

Razem z ESO: Elsweyr na serwery The Elder Scrolls Online trafiła również darmowa Aktualizacja 22. Jedną z głównych nowinek jest narzędzie wyszukiwania gildii, które pomaga w procesie dołączania do gildii oraz znajdowania nowych członków. Będąc przywódcą gildii, można użyć narzędzia wyszukiwania gildii, aby rozreklamować swoją gildię pod kątem jej niepowtarzalnych charakterystyk i rodzajów poszukiwanych graczy. Z kolei kto szyka gildii do dołączenia, może przejrzeć otwarte gildie i wyszukać konkretną, na podstawie wybranych parametrów.

Kolejną ciekawą, nową mechaniką są artefakty broni. Teraz, w losowych miejscach, podczas toczącej się kampanii wojny sojuszów (około 4-5 razy dziennie), w strefie PvP pojawi się potężna broń. Pierwszy wojownik, który dotrze do artefaktu broni i użyje go, zyska nową, zabójczą Skill Line. Te nowe umiejętności wiążą się też jednak z pewnym kosztem, ponieważ gracz, który nie będzie regularnie zdobywał punktów sojuszu, musi liczyć się z tym, że nowe umiejętności zaczną powoli wysysać z niego życie!

Szczegółowe informacje na temat The Elder Scrolls Online: Elsweyr oraz Aktualizacji 22 znajdziecie tutaj.