BattleTech: dodatek Urban Warfare oraz patch 1.6 już dostępne!

Zgodnie z planem Harebrained Schemes wydało właśnie kolejne DLC do gry BattleTech, które nosi tytuł Urban Warfare. Jak nietrudno się domyślić, rozszerzenie przenosi walki mechów na tereny miejskie.

Uliczne potyczki wprowadzają nowe wyzwania taktyczne w grze: walka mechów przenosi się z otwartych, naturalnych krajobrazów do rozległych miast. Każdy budynek w nowym miejskim biomie jest w pełni zniszczalny, a gracz jest zawsze zaledwie kilka salw od odsłonięcia nowej linii ognia lub zyskania osłony gruzów. Porzucone ciężarówki z paliwem, zniszczone budynki z wymiennikami ciepła i zepsute transformatory, które utrudniają celowanie, w miarę upływu czasu drastycznie zmienią obraz bitwy.

Ponadto Urban Warfare wprowadza do gry nowe mechy. Machiny wyposażone w środki przeciwdziałania elektronicznego (ECM) i przyjazne jednostki w pobliżu są niewidoczne dla systemów namierzania wroga i odporne na ogień pośredni. Tymczasem mechy wyposażone w aktywną sondę mogą wykrywać, lokalizować i namierzać wrogie jednostki, które normalnie pozostałyby niewidoczne. Wśród nowych “zabawek” warto wymienić eksperymentalnego mecha Raven 1X, który posiada zaawansowany moduł elektroniczny niewielkich rozmiarów, wyposażony w systemy ECM i aktywną sondę. Z kolei Javelin stanowi kompromis pomiędzy szybkością i siłą ognia, z możliwością przeprowadzania potężnych uderzeń na krótkim dystansie.

Do tego wszystkiego należy doliczyć trzy nowe pojazdy wroga oraz nowy tryb walki. Wszystkie najważniejsze elementy rozgrywki z dodatku BattleTech: Urban Warfare możecie zobaczyć na jego premierowym zwiastunie, który prezentujemy poniżej.

BattleTech: Urban Warfare można nabyć już na Steamie i GOG w cenie 71,99 zł.

Na koniec warto wspomnieć, że przy okazji premiery Urban Warfare Harebrained Schemes zaktualizowało BattleTecha do wersji 1.6. Nowy patch oferuje m.in. rozszerzenie gwiezdnej mapy, ulepszenia w trybie kariery, a także poprawki wielu kolejnych bugów. Z pełną listą zmian, jakie wprowadza do gry patch 1.6, możecie zapoznać się tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: