Premiera Wasteland 3 przełożona na przyszły rok!

Dla fanów RPG-ów prezentacja nowego zwiastuna gry Wasteland 3 była jedną z głównych atrakcji pierwszych dni targów E3 2019. inXile Entertainment nie wspomniał jednak wówczas o dacie premiery trzeciej odsłony post-apokaliptycznej serii - być może dlatego, że nie są to już tak dobre wieści.

Wasteland 3 miał trafić na półki sklepowe w ostatnim kwartale 2019 r. Tak się jednak nie stanie. inXile Entertainment poinformowało właśnie o przesunięciu premiery gry na wiosnę 2020 r. Oczywiście dodatkowy czas ma sprawić, że nowa gra amerykańskiego studia nie zostanie wydana w tak samo zabugowanym stanie jak Torment: Tides of Numenera czy The Bard's Tale IV: Barrows Deep. Nieco szybciej dostęp do Wasteland 3 otrzymają uczestnicy crowdfundingowej zbiórki na Figu. W sierpniu wersja alfa zostanie udostępniona tym, którzy wpłacili na konto projektu co najmniej $75, natomiast późną jesienią do gry w wersji beta dołączą donatorzy, którzy wsparli inXile kwotą minimum $25.

Na osłodę producenci gry zaprezentowali nowy interfejs dialogów, który w porównaniu do Wasteland 2 przeszedł totalną przemianę. Spójrzcie sami i przywitajcie starego, dobrego Scotchmo!

Powyższy film nie przedstawia finalnej wersji systemu dialogów, jednak z pewnością nie należy też spodziewać się już drastycznych zmian. Co o nim sądzicie?

Więcej informacji o obecnym stanie prac nad Wasteland 3, Scotchmo oraz planie wydawniczym studia inXile znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: