Hearthstone: klasy, Sala Sław i nowe karty

Hearthstone cały czas się rozwija i ewoluuje wraz ze swoją społecznością. W swoim nowym dzienniku deweloperskim twórcy gry postanowili bliżej przyjrzeć się fundamentom rozgrywki i opowiedzieć o nadchodzących zmianach.

Oto fragment artykułu:

Określanie tożsamości klas postaci

Gdy definiujemy tożsamość danej klasy, najważniejsze są dla nas trzy wytyczne: spełnienie wyobrażeń graczy na jej temat, określenie jej mocnych stron i wskazanie sytuacji, które powinny sprawiać jej problemy.

Gdy przyglądamy się wyobrażeniom związanym z daną klasą, chcemy je uchwycić i wyrazić poprzez rozgrywkę. Dlatego wojownik szarżuje w wir walki, mag posługuje się potężnymi zaklęciami, a łotr obmyśla idealną kombinację posunięć. Gdy już wiemy, jak działa dana klasa, łatwiej nam podejmować właściwe decyzje dotyczące kart, które mają wpisywać się w te oczekiwania i umacniać je.

Ustalenie dobrze ugruntowanej tożsamości poszczególnych klas służy kilku celom. Nadawanie klasom wyraźnie zdefiniowanych cech daje nam więcej swobody, gdy tworzymy nowe mechaniki. Możemy wtedy dążyć do skrajności, wiedząc, że każda klasa ma słabości, które zrównoważą nowo wprowadzoną moc. Dzięki takiemu podejściu gracze mają więcej możliwości kontrowania danej klasy, ponieważ lepiej rozumieją jej mocne i słabe strony. Przykładowo, jeśli gracz wie, że druid marnie sobie radzi z dużymi stronnikami, łatwiej mu planować strategię już od początku meczu – nawet jeśli nie wie nic lub prawie nic na temat konkretnej wrogiej talii.

Jeśli interesują was szczegóły filozofii rozwoju poszczególnych klas czy zapowiedź nowych kart, zachęcamy do zapoznania się z kompletnym artykułem na oficjalnej stronie Hearhstone'a.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: