Warhammer 40000: Inquisitor - Prophecy już dostępne!

W sektorze Caligari znów wrze. Wszystko za sprawą premiery samodzielnego rozszerzenia pt. Warhammer 40000: Inquisitor - Prophecy, które właśnie trafiło do sprzedaży.

Dodatek kontynuuje opowieść rozpoczętą w Warhammer 40000: Inquisitor - Martyr. Tym razem jednak Inkwizytorzy będą musieli zmierzyć się z jeszcze poważniejszym zagrożeniem.

W najmroczniejszych zakątkach odległego sektora Caligari, poza granicami wyznaczonymi przez skłębione rozbłyski Osnowy, leży rozległy obszar skalany przez Bogów Chaosu, któremu zagrażają groźni Xenosi. Na wymarłych światach śmierci po dziesiątkach lat od klęski kolosalnej Floty Roju odrażający Tyranidzi powoli budzą się ze stanu hibernacji, tymczasem Imperium Ludzkości musi stawić czoła nowej fali niewytłumaczalnych ataków wojowników Aeldari uciekających z umierającego Światostatku. A gdyby tego było mało, żeby zaalarmować Świętą Inkwizycję, na pokładzie dawno zaginionego „Martyra” z Osnowy powraca ktoś dysponujący potężnymi niszczycielskimi zdolnościami. Ktoś, komu przeznaczone jest wypełnienie przepowiedni, która może przesądzić o losie całego sektora.

Na szczęście deweloperzy z Neocore Games przygotowali kilka nowości, które pomogą Inkwizytorom wykonywać wolę Imperatora. Przede wszystkim należy wspomnieć o nowej klasie postaci - Tech Adeptus. W pokonywaniu wrogów i prowadzeniu śledztw przedstawicielom tej profesji pomaga umiejętność przywoływania i wzmacniania jednostek w walce. Nowa klasa „przywoływacza” obejmuje nowe unikalne zdolności oraz mechanizmy, a także oferuje oddzielne drzewo umiejętności oraz szereg nowych rozwiązań w zakresie walki wręcz i na odległość.

Przemierzając nowe lokacje takie jak święte klasztory, niebezpieczne sanktuaria badawcze, rozgrzane słońcem pustynie oraz światy skąpane w płynnej lawie, Inkwizytorzy napotkają szereg nowych wrogów. Wśród nich są Eldarzy (w tym m.in. Wyjące Banshee, czołgi Fire Prism, Pająki Osnowy oraz Sokoły Uderzeniowe), Tyranidzi (Carnifeksy, Zoantropy, Hormagaunty i Łupieżców) oraz wielu innych, nie mniej bezlitosnych przeciwników. Na szczęście nowe wyposażenie oraz powiększony limit Poziomów Dośw. pozwolą skutecznie im się przeciwstawić.

Warto przy tym zaznaczyć, że dodatek Warhammer 40000: Inquisitor - Prophecy został zaprojektowany zgodnie z zasadami wprowadzonymi w Aktualizacji 2.0. W rezultacie istniejące postaci, ich przedmioty oraz postępy zostają przeniesione do rozszerzenia i dostosowane do reguł i mechaniki wersji 2.0. Oznacza to również, że posiadacze Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr oraz Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy nie potrzebują oddzielnego klienta do uruchamiania gry i rozszerzenia.

Zaintrygowani? W takim razie koniecznie obejrzyjcie premierowy zwiastun dodatku, co możecie uczynić poniżej. Zachęcam również do obejrzenia screenów z gry.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy jest już dostępny na Steamie w cenie 80,99 zł.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: