Wasteland 3: wersja alfa dostępna jeszcze w tym miesiącu!

Cisza wokół Wasteland 3, jaka panuje od wielu miesięcy, mogła zaniepokoić niejednego fana post-apokaliptycznej serii. Twórcy gry jednak nie próżnowali, o czym niektórzy przekonają się jeszcze w tym miesiącu!

inXile Entertainment poinformowało bowiem, że 21 sierpnia odda w ręce graczy Wasteland 3 w wersji alfa. Warto doprecyzować, że oczywiście nie chodzi o wszystkich graczy, a tylko o tych, którzy podczas crowdfundingowej kampanii na Figu wpłacili na rzecz projektu $75 lub wiecej, albo dokupili dostęp do alfy w formie add-onu.

Czego spodziewać się po alfie Wasteland 3? Przede wszystkim dużo walki. Pierwsza grywalna wersja gry pozwoli nam posmakować ostatniej części ekspedycji, której celem jest uporanie się z jednym z dzieci Patriarchy nazywanym po prostu Psychopatą. W rezultacie odwiedzimy Aspen i poznamy większość bitewnych mechanik gry, włączając w to walkę z pomocą opancerzonego pojazdu!

Twórcy zastrzegli przy tym, że wszystko to, co zobaczymy w alfie Wasteland 3, nadal nie zostało w pełni dopracowane i może ulec zmianom. Pewne elementy rozgrywki jak panele umiejetności, perków czy tryb mutiplayer nie będą w ogóle dostępne. Nikogo nie powinny też dziwić problemu z wydajnością gry. Alfa to jednak alfa.

Niemniej wydanie pierwszej grywalnej wersji Wasteland 3 to ważny moment w produkcji tej gry. Kolejnym będzie wydanie post-apokaliptycznego RPG-a w wersji Early Access, co powinno nastąpić pod koniec bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że wczesny dostęp do Wasteland 3 będzie możliwy jedynie na platformie Steam, jednak nawet jeśli ktoż zdecyduje się sprawdzić grę w jej przedpremierowej odsłonie, to i tak później będzie mógł zamienić swój klucz na taki, który działa na platformie GOG.

Więcej informacji na temat alfy Wasteland 3 znajdziecie tutaj. Przypomnijmy, że premiera pełnej wersji gry została zaplanowana na wiosnę 2020 r.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: