GreedFall: więcej informacji o walce i craftingu

Walka nie jest jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów w GreedFallu, choć niewątpliwie w czasie gry nie raz i nie dwa przyjdzie nam dobyć szabli lub pistoletu. W związku z powyższym deweloperzy ze studia Spiders postanowili opowiedzieć nieco więcej o systemach walki oraz craftingu, z jakimi spotkamy się w najnowszej produkcji Francuzów.

Nowy dziennik deweloperski przedstawia pokrótce trzy gałęzie drzewka umiejętności, który stanowi rdzeń rozwoju postaci w GreedFallu. Weterani gatunku nie powinni być zaskoczeni, ponieważ owe gałęzie odwzorowują specjalizację w broni białęj, nowych technologiach (broń palna, granaty) oraz magii. Brzmi znajomo, prawda?

Oczywiście systemowi walki niemal zawsze towarzyszy crafting. W GreedFallu system rzemiosła jest bardzo rozwinięty, pozwalając tworzyć niemal nieskończoną liczbę wariantów różnych broni. Fani drobiazgowego dobierania ulepszeń powinni być zachwyceni!

Wreszcie osobny akapit poświęcono towarzyszom. Ci wprawdzie nie mogą być kontrolowani przez gracza w czasie walki, jednak ich obecność na polu bitwy może przechylić szalę zwyciestwa na stronę gracza, toteż warto ich rozważnie dobierać.

Chcecie dowiedzieć się wiecej? W takim razie zapoznajcie się z kompletnym dziennikiem deweloperskim na oficjalnej stronie GreedFalla. Przypominamy przy tym, że nowa gra studia Spiders trafi do sprzedaży 10 września.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: