Cyberpunk 2077 będzie dostępny na Stadii

Gamescom 2019 jeszcze na dobre nie ruszył, jednak CD Projekt RED nie zamierzało czekać tak długo z przekazywaniem dobrych nowin. Najnowsza z nich głosi, że Cyberpunk 2077 będzie dostępny na platformie strumieniowej Stadia!

Nowa usługa Google'a zamierza przeprowadzić prawdziwą rewolucję na rynku gamingowym. Dzięki technologii strumieniowej Stadia umożliwi swoim abonentom granie w wybrane gry za pomocą przeglądarki. Wśród tytułów wyselekcjonowanych na start nowej platformy nie mogło zabraknąć Cyberpunka 2077, który trafi do sprzedaży 16 kwietnia 2020 r.

Na razie producenci z CD Projekt RED postanowili opowiedzieć co nieco o kulisach współpracy z Googlem, możliwościach, jakie oferuje Stadia, a także o samej grze. W tle nie zabrakło oczywiście świeżych fragmentów gameplayu prosto z Night City, dlatego poniższego nagrania nie możecie przegapić!

Niestety trzeba też powiedzieć, że o ile owa wieść jest niezwykle pozytywna z perspektywy CD Projekt RED oraz "zachodnich" fanów Cyberpunka 2077, o tyle niewiele zmienia w perspektywie przeciętnego gracza z Polski. Google ograniczyło bowiem listę krajów, w których dostępna będzie nowa usługa, i nie ma na niej naszego kraju. Spekuluje się, że Stadia zadebiutuje nad Wisłą przy jednej z kolejnych aktualizacji serwisu, czyli nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: