Przygoda rozpoczyna się od nowa - World of Warcraft Classic już dostępne

Przez ostatnie 15 lat World of Warcraft zmieniło się nie do poznania. Komu ewolucja WoW-a nie przypadła do gustu, ten już dziś może powrócić do Azeroth w oryginalnej wersji, tzw. Vanilla, bowiem World of Warcraft Classic właśnie wystartował!

World of Warcraft Classic to dla Blizzarda wyjątkowy projekt, będący autentyczną rekonstrukcją gry sprzed pierwszych rozszerzeń, która odzwierciedla stan z 2006 roku i zawiera „Drums of War”, czyli aktualizację 1.12.0. Pracownicy Blizzarda niezmordowanie przygotowywali kolejne serwery WoW Classic na całym świecie, by pomieściły niemal dwa miliony graczy i ich bohaterów przygotowanych w oczekiwaniu na dzisiejszą premierę. Kolejne elementy będą dodawane w oparciu o aktywność graczy.

Na przestrzeni ostatnich 15 lat gra World of Warcraft zgromadziła ponad 140 milionów graczy i znacząco ewoluowała dzięki siedmiu dodatkom, które wprowadzały niezliczone nowe funkcje, ulepszenia oraz poprawki komfortu gry. Pod wieloma względami World of Warcraft Classic wymaga od graczy znacznie więcej niż dzisiejsza wersja gry. Niezwykle ważne są więzi wewnątrz społeczności – gracze z danego serwera muszą sami organizować rajdy i podziemia, a pokonanie najtrudniejszych lokacji może wymagać nawet 40 dobrze skoordynowanych i zaangażowanych bohaterów.

Azeroth w wersji Classic to miejsce pełne cudów i niebezpieczeństw, które wyciśnie z graczy siódme poty. Wojujące ze sobą siły Przymierza i Hordy stawią czoła przeciwnikom, których moc przewyższa wszystko, co obie strony widziały do tej pory w swoim brutalnym konflikcie. Pośród nich znajdą się tak ikoniczni i ukochani złoczyńcy ze świata Warcrafta jak Ragnaros Władca Ognia czy Arcylisz Kel'Thuzad.

Trochę to trwało, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zaprosić nowych i starych znajomych do klasycznego Azeroth – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Podniecenie panujące wśród członków społeczności jest zaraźliwe i bardzo motywujące. Jest dla nas jasne, że gracze są tak samo jak my podekscytowani wizją ponownego przeżycia wydarzeń z World of Warcraft Classic. Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli razem z nimi na nowo odkrywać ten cudowny i niebezpieczny świat.

Gra World of Warcraft Classic jest już dostępna dla jej wszystkich abonentów bez dodatkowych opłat. W nadchodzących tygodniach i miesiącach projekt będzie nadal rozwijany, pozwalając graczom na nowo przeżyć kluczowe wydarzenia z historii Azeroth, które przeszły do legendy. Wśród olbrzymiej liczby funkcji i aktywności zaimplementowanych do gry w sześciu etapach znajdą się m.in. ikoniczne rajdy, takie jak Leże Czarnoskrzydłego, Zul'Gurub, czy Naxxramas. Dodane zostaną również areny walki PvP, w tym Wąwóz Wojennej Pieśni (Warsong Gulch), Kotlina Aratorska (Arathi Basin), czy też klasyczna wersja Doliny Alterak (Alterac Valley). Udostępnione zostaną również ograniczone czasowo wydarzenia, które będą wymagały zaangażowania wszystkich graczy na serwerze, takie jak działania wojenne w Ahn’Qiraj lub Inwazja Plagi.

Z okazji premiery World of Warcraft Classic Blizzard opublikował specjalny film, któremu trudno odmówić pomysłowości. Zobaczcie zresztą sami.

Warto również zapoznać się z innymi nagraniami, na których projektanci pierwotnej wersji World of Warcraft opowiadają o jej produkcji oraz przeżyciach, jakie towarzyszyły im 15 lat temu. Rzeczone filmy zobaczycie poniżej.

Premiera World of Warcraft Classic stanowi przedsmak obchodów 15 rocznicy WoW, które odbędą się w najbliższych miesiącach. Świętowanie rozpoczniemy wydarzeniem w najnowszym rozszerzeniu gry World of Warcraft: Battle for Azeroth, w którym gracze dysponujący postaciami na maksymalnym poziomie będą mogli wziąć udział w specjalnym rajdzie i stawić czoła szeregowi najpotężniejszych bossów rajdowych z historii WoW. Uczestnicy otrzymają w nagrodę wierzchowca, Obsydianowego Niszczyciela (Obsidian Worldbreaker), zaprojektowanego na podobieństwo straszliwego Smoczego Aspektu – Śmiercioskrzydłego Niszczyciela (Deathwing the Destroyer).

Dodatkowo wszyscy gracze Battle for Azeroth, którzy zalogują się do gry w trakcie wydarzenia z okazji 15 rocznicy, otrzymają zwierzaka – Małego Nefariana (Lil’ Nefarian), pamiątkowe osiągnięcie w grze i wiele więcej. 

Więcej informacji na temat World of Warcraft Classic można znaleźć na oficjalnej stronie World of Warcraft.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: