Crowdfundingowa zbiórka na rzecz gry Solasta: Crown of the Magister wystartowała!

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj na Kickstarterze ruszyła zbiórka na rzecz taktycznego RPG-a noszącego tytuł Solasta: Crown of the Magister. Producenci ze studia Tactical Adventures liczą na uzbieranie blisko 200 tys. dolarów.

Solasta: Crown of the Magister jest taktycznym, izometrycznym RPG-iem opartym o zasady otwartej licencji 5E Dungeons & Dragons. Wszystko rozpoczyna się dość tradycyjnie, bowiem od stworzenia własnej, czteroosobowej drużyny. Gracz wybiera rasy, klasy, tło historyczne i umiejętności oraz losuje atrybuty i statystyki, po czym wyrusza na odkrywanie tajemniczych królestw Solasty oraz ich historii, obejmujących kilka światów. Kluczowymi cechami, które odróżniają produkcję Tactical Adventures od innych gier tego gatunku, mają być taktyczne wykorzystanie światła oraz wertykalność poziomów.

Otóż penetrując podziemia w grze Solasta: Crown of the Magister światło odgrywa bardzo ważną rolę. To, czy będzie to zwykła pochodnia, czy rezultat zaklęcia, nie pozostanie bez konsekwencji. Można zatem oczekiwać, że postaci pozbawione infrawizji oraz sztucznego światła będą musiały mierzyć się z negatywnymi rzutami na Percepcję; z drugiej strony potwory żyjące w ciemności mogą okazać się bardzo wrażliwe na światło, co sprawi, że wykorzystanie go w walce, np. w formie podpalenia plamy oleju, zapewni drużynie gracza znaczącą przewagę!

Równie ciekawie wygląda zapowiedź budowania poziomów o wertykalnym charakterze. W konsekwencji tego gracz uzyska zupełnie nowe możliwości taktyczne, bowiem będzie mógł rozstawić swoich bohaterów na odpowiednich pozycjach, a nawet zrzucić wrogom na głowę ciężkie głazy! Oczywiście owa wertykalność jest bronią obosieczną - nieostrożni poszukiwacze przygód mogą szybko zakończyć swoją wyprawę upadkiem w bezdenną otchłań…

Brzmi interesująco? W takim razie warto zapoznać się z oficjalną stroną projektu na Kickstarterze, gdzie znajdziecie więcej szczegółów dotyczących tego taktycznego RPG-a. Jego twórcy pragną zebrać na Kickstarterze blisko 200 tys. dolarów, lecz zaznaczają, że posiadają własne środki finansowe na ukończenie prac nad Solastą, a pieniądze zebrane podczas crowdfundingowej zbiórki posłużą im jedynie do rozszerzenia gry o dodatkowe rasy, klasy czy wątki fabularne. Na razie wszystko idzie po myśli Francuzów, bowiem po pierwszej dobie kampanii na koncie projektu znajduje się prawie 50 tys. dolarów.

Warto zauważyć, że choć Tactical Adventures jest nowym, niezależnym studiem, to jednak składa się w większości z weteranów branży. Na jego czele stoi zresztą Mathieu Girard, współzałożyciel Amplitude Studios, które znane jest ze znakomitych strategicznych serii Endless Space oraz Endless Legend. Solasta: Crown of the Magister jest projektem wizjonerskim, ale tworzonym przez ludzi, którzy mogą pochwalić się naprawdę sporym doświadczeniem w gamedevie.

Jeśli jesteście przekonani, by wesprzeć finansowo produkcję Solasta: Crown of the Magister, to możecie to uczynić tutaj. Najniższy próg gwarantujący cyfrową kopię gry wynosi €22. Przed podjęciem finalnej decyzji warto jednak zapoznać się z darmową wersją demonstracyjną, która oferuje ok. godzinę zabawy i prezentuje większość kluczowych elementów rozgrywki. Demo Solasty możecie pobrać ze Steama.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: