Guild Wars 2: prolog nowego sezonu Żyjącego Świata startuje już dziś!

Na serwerach Guild Wars 2 zagościł dziś prolog kolejnego sezonu Żyjącego Świata pt. The Icebrood Saga. Pierwszą część opowieści zatytułowano Bound by Blood.

Prolog przede wszystkim rozpoczyna zupełnie nową historię, która pozwoli odkryć kulturę i tradycje nornów i popielców, kładąc podwaliny pod narastający konflikt. Nowe zagrożenie nadciąga z Północnych Drżących Szczytów. To właśnie tam swoją siedzibę mają Synowie Svanira - zakazany kult nornów, który odwrócił się od tradycyjnej religii i składa hołd lodowemu smokowi Jormagowi. Opowieści o jego sile oraz innych przymiotach powoli przenikają także do Tyrii…

W Bound by Blood odwiedzimy zupełnie nową lokację, Grothmar Valley, będące ojczyzną popielców i sercem ich legionów. Po raz pierwszy przyjdzie nam wziąć udział w strike missions, czyli 10-osobowych zadaniach, które pozwalają graczom zmierzyć się z potężnymi bossami, włączając w to Icebrood golema. Nie sposób nie wspomnieć też o szeregu nowych wydarzeń, wśród których znajduje się m.in… interaktywny muzyczny występ grupy popielców znanych jako Metal Legion.

Prolog zatytułowany Bound by Blood, podobnie jak cała The Icebrood Saga, jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy dodatku Guild Wars 2: Path of Fire. Warto również przypomnieć, że każdy z jego posiadaczy, który nie zakupił wcześniej rozszerzenia Heart of Thorns, otrzyma je teraz za darmo.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: