Crowdfundingowa zbiórka na rzecz gry Solasta: Crown of the Magister zakończona pełnym sukcesem!

Kickstarterowa kampania gry Solasta: Crown of the Magister dobiegła końca. Twórcy projektu mają powody do zadowolenia, ponieważ udało im się nie tylko zrealizować podstawowy cel zbiórki, ale również kilka dodatkowych.

W ostatnich dniach kampania nabrała tempa, dzięki czemu ostateczne na koncie projektu zapisało się nieco ponad €243 tys., na co złożyło się 5995 donatorów. Dzięki temu Solasta zostanie wzbogacona o dodatkowy profil postaci - Academic, potwora bossa - Remorhaza, nową rasę - Półelfa, a dodatkowo ścieżka dźwiękowa gry zostanie nagrana przez orkiestrę filharmoniczną!

Ostatniego celu, klasy Czarownika, nie udało się zrealizować. Niemniej z uwagi na to, jak wiele entuzjazmu wywoływała ta profesja wśród graczy, deweloperzy z Tactical Adventures postanowili i tak dodać ją do gry - tyle że nie w jej finalnej wersji, a w formie darmowego DLC, które zostanie wydane nieco później.

Co dalej? Naturalnie Francuzi wracają do pracy nad Solastą na pełnych obrotach, w międzyczasie przygotowując dla donatorów ankiety dot. ich płatności oraz wybranych nagród. Możemy też spodziewać się kolejnych dzienników deweloperskich, które będą zawierały o postępach w pracach nad tym taktycznym RPG-iem, jednak nie częściej niż raz na miesiąc.

Szczegółowe podsumowanie kampanii wraz z kompletną listą wszystkich odblokowanych nagród i rozszerzeń Solasty przeczytacie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: