Isles of Adalar oficjalnie zapowiedziane, pierwszy gameplay trailer zaprezentowany!

Jeśli nie przejadły się wam jeszcze RPG-i osadzone w otwartych światach, to z pewnością ucieszy was informacja, że kolejna gra tego typu znajduje się w fazie produkcji. Mowa o Isles of Adalar, za którym stoi nieznane (jeszcze) studio Peakway Software.

Patrząc na gameplay trailer, który dołączono do oficjalnej zapowiedzi gry, nie można mieć wątpliwości, że twórcy wspomnianej gry bardzo mocno inspirowali się takimi tytułami jak Skyrim, Morrowind czy Gothic. Widać to zarówno w samym modelu rozgrywki, jak i nawet w warstwie wizualnej. Nie powinno to jednak zaskakiwać, bowiem wymienione dzieła współdzielą wraz z Isles of Adalar ten sam podgatunek gier. Co na ich tle wyróżnia dzieło Peakway Software?

Niewątpliwie tryb multiplayer, który oparty jest na kooperacji maks. czeterech graczy. Można wręcz odnieść wrażenia, że rozgrywka wieloosobowa jest preferowaną formą odkrywania Wysp Adalaru, lecz twórcy gry zapewniają, że model skaluje się w taki sposób, by zadowolić również fanów trybu dla pojedynczego gracza.

Wśród innych wyróżników producenci gry wymieniają również mocny nacisk na wybory i konsekwencje, hybrydowy, bazujący na tekście system dialogów, a także rozbudowanie narzędzia modderskie, za którymi idzie wsparcie dla wszelkiej maści moddów. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już to widzieliśmy… I nawet wiemy gdzie. Zobaczcie zresztą sami.

Premiera Isles of Adalar została zaplanowana na lipiec 2020 r, jednak grę można już teraz dodać do swojej listy zyczeń na Steamie. Jak wam się podoba?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: