BattleTech: nowy dodatek, Heavy Metal, oficjalnie zapowiedziany!

Harebrained Schemes zapowiedziało kolejne i zarazem ostatnie rozszerzenie gry BattleTech. Nowy dodatek nosi tytuł Heavy Metal i zapewni graczom wiele nowych atrakcji, włączając w to klasyczne mechy oraz nowe Flashpointy.

Przede wszystkim Heavy Metal to powrót siedmiu klasycznych mechów skonstruowanych na przestrzeni 35-letnich dziejów BattleTecha. Towarzyszy im pierwsza, zupełnie nowa maszyna zaprojektowana z myślą o tym rozszerzeniu. Każdy stary-nowy mech jest wyposażony w unikalny sprzęt przywołujący atmosferę i symbolizujący dzieje świata z oryginalnej gry planszowej.

Ponadto Heavy Metal wprowadza do rozgrywki osiem zupełnie nowych systemów uzbrojenia, które potrafią unicestwić nawet najpotężniejszych wrogów. Moździerz, nowa broń mechów, to pierwszy oręż w BattleTechu powodujący obrażenia obszarowe, który jest w stanie zniszczyć wiele jednostek naraz; inną nowinki są pociski Inferno, które pokrywają wrogów płonącym paliwem, wykluczając ich tym samym z dalszej walki.

Wisienką na torcie jest nowa minikampania Flashpoint, w której gracze stawią czoła dwóm legendom uniwersum BattleTech: Bounty Hunterowi oraz Black Widow. Celem misji jest zbadanie tajemniczego wraku transportera i odkrycie, jaki ładunek znajduje się w jego wnętrzu oraz kto stoi za sprowadzeniem go na obszar Peryferii…

Premierę BattleTech: Heavy Metal zaplanowano na 21 listopada. Co sądzicie o tym dodatku?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: