Yaga: znamy dokładną datę premiery

Breadcrumbs Interactive podało oficjalną datę premiery swojej debiutanckiej gry pt. Yaga. Wszystko wskazuje na to, że osadzoną w staroruskim folklorze opowieść o jednorękim kowalu poznamy szybciej, niż się spodziewaliśmy!

Przypomnijmy, że główny bohater Yagi, Ivan, będzie musiał zmierzyć się z niewykonalnymi zleceniami cara, tajemniczą wiedźmą, która próbuje nim manipulować oraz… swoją babcią pragnącą znaleźć mu żonę. Debiutanckie RPG rumuńskiego studia stawia przede wszystkim na wartką akcję w środowisku 2D, aczkolwiek miłośnicy tajemnic, ciekawych zadań i wymagających zagadek również nie powinni czuć się zawiedzeni. Wszystko to jest okraszone staroruskimi mitami i legendami, uroczą grafiką oraz nietuzinkową ścieżką dźwiękową, za która odpowiada folkowy zespół Subcarpati.

A kiedy zagramy w Yagę? Według najnowszych doniesień jej twórców, nastąpi to już 12 listopada! Tego dnia gra zostanie wydana na platformie Epic Games Store oraz na kilku konsolach (PS4, Xbox One, Nintendo Switch). W innych punktach cyfrowej dystrybucji na PC Yaga pojawi się najwcześniej za rok.


Mrozie


Opublikowano: