BlizzCon 2019: dodatek Wejście smoków zwieńczy Rok Smoka w Hearthstone: Heroes of Warcraft

Rok Smoka w Hearthstone: Heroes of Warcraft powoli zbliża się do końca. Podczas tegorocznego BlizzConu zapowiedziano, że rozłożona na cały rok przygoda zostanie zwieńczona w dodatku Wejście smoków.

Rok Smoka rozpoczął się wraz z debiutem rozszerzenia Wyjście z cienia, w którym na scenę wkroczyła Liga Z.Ł.A., szemrana organizacja dowodzona przez niesławnego Arcyzłoczyńcę Rafaama. W rozszerzeniu Wybawcy Uldum złoczyńcy sprowadzili na świat straszliwe plagi, ale gracze sprzymierzyli się z Ligą Odkrywców i wspólnymi siłami uratowali Azeroth. W Wejściu smoków siły dobra i zła staną do walki po raz ostatni, a szeregi obu armii zasilą smoki, i to w ogromnej liczbie.

Liga Z.Ł.A. postanowiła sprowadzić zagładę na Azeroth, przywracając do życia Galakronda, praojca wszystkich smoków. Galakrond pojawi się w Hearthstone w formie pięciu różnych kart Bohaterów. Karty te będą dostępne dla wszystkich klas będących w konszachtach z Ligą Z.Ł.A. – kapłana, łotra, szamana, czarnoksiężnika i wojownika – a Galakrond przybierze odpowiadającą danej klasie postać. Każda wersja karty dysponuje wyjątkowym Okrzykiem bojowym i mocą specjalną.

Karty kultystów i zaklęcia z nowym słowem kluczowym Inwokuj będą aktywować efekt mocy specjalnej Galakronda. Wielokrotne Inwokowanie wzmacnia Galakronda, przemieniając go po kolei w jego kolejne dwie coraz silniejsze postaci. Najmocniejszą z nich jest Galakrond, Zmierzch Azeroth. Karta ta wchodzi do gry z poczwórnie wzmocnionym Okrzykiem bojowym i potężnym atakiem zapewnianym przez szpon. Gracze Hearthstone, którzy zalogują się do gry po premierze* Wejścia smoków, otrzymają wszystkie pięć wersji Galakronda w postaci kart Bohatera za darmo.

Druidzi, łowcy, magowie i paladyni, czyli klasy sprzymierzone z Ligą Odkrywców, mogą kulić się ze strachu... albo przygotować do ostatecznego starcia z Galakrondem, wykonując nowe Zadania poboczne. Za zrealizowanie tych zróżnicowanych, niezbyt trudnych celów w początkowej fazie gry gracze otrzymają przydatne nagrody.

Uwielbiamy eksperymentować z nowymi pomysłami w Hearthstone, jak np. trwająca cały rok, epicka opowieść czy zupełnie nowy tryb – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Wejście smoków to przykład takiego podejścia. Gracze będą się świetnie bawić dzięki nowym kartom oraz mechanikom, które zadebiutują w najnowszym rozszerzeniu.

Podczas BlizzConu 2019 ujawniono również zupełnie nowy tryb gry o nazwie Ustawka. To szalona rozgrywka z gatunku auto-battler dla 8 osób. Gracze wybierają jednego z 24 dostępnych bohaterów, rekrutują stronników, rozstawiają ich zgodnie z obraną strategią, a na koniec obserwują ich walkę o zwycięstwo.

Ten darmowy tryb zaprojektowano jako samodzielne doświadczenie. Gra Hearthstone stanowi jego fundament, ale tworzenie i poszerzanie kolekcji kart nie będzie jego elementem. Tryb UstawkaHearthstone zostanie udostępniony dla wszystkich, gdy beta-testy rozpoczną się we wtorek 12 listopada. Na wczesny dostęp w dniach 5-11 listopada mogą liczyć gracze, którzy uczestniczyli w BlizzConie, kupili wirtualny bilet na BlizzCon albo dowolny zestaw przedsprzedażowy Wejścia smoków.

W dniu premiery Wejścia smoków gracze otrzymają pełny, darmowy dostęp do trybu Ustawka. Dodatkowe funkcje – które nie są niezbędne do grania – będą przysługiwać graczom za zdobywanie pakietów kart z najnowszego rozszerzenia (począwszy od Wejścia smoków). Mogą to być darmowe pakiety, a także pakiety kupione za złoto w grze lub prawdziwe środki pieniężne. Wystarczy 10 pakietów, żeby zyskać dostęp do śledzenia rozbudowanych statystyk w trybie Ustawka (które trafią do gry po zakończeniu beta-testów). Za 20 pakietów gracze będą mieli do wyboru trzech zamiast dwóch bossów na początku każdego meczu. Z kolei za 30 pakietów odblokują możliwość komunikowania się z przeciwnikami za pomocą humorystycznych emotek.

Do dnia premiery karty z rozszerzenia Wejście smoków dostępne będą w przedsprzedaży w dwóch specjalnych zestawach. Jeden z nich zawiera 60 pakietów, złotą legendarną kartę z Wejścia smoków oraz rewers Rozbicie, a drugi – Megazestaw – zawiera 100 pakietów, wspomniane gadżety cyfrowe oraz dodatkowo nowego wojownika – Śmiercioskrzydłego. Te wyjątkowe zestawy dostępne są za odpowiednio 49,99 EUR oraz 79,99 EUR (możliwy zakup tylko po jednym zestawie na jedno konto).


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: