Nowy Mass Effect we wczesnej fazie produkcji?

Mass Effect: Andromeda nie był tak zły, jak wielu utrzymuje, ale prawdą jest, że nie sprostał oczekiwaniom fanów. Słabe oceny i nienajlepsza sprzedaż sprawiły, że post-Shepardowska gra nie doczekał się żadnego dodatku, lecz wkrótce może doczekać się kontynuacji.

Mimo słabych liczb, EA zawsze utrzymywało, że nie zamierza zabijać kury znoszącej złote jaja, jaką przez lata była seria Mass Effect. Ostatnie doniesienia Jasona Schreiera z portalu Kotaku wskazują, że BioWare już zaczął prace nad kolejną częścią galaktycznej sagi!

W zeszłym tygodniu publicysta napisał długi artykuł na temat upadku Anthem. Na sam koniec, jakby mimochodem, wspomniał jednak również o tym, że nowy Mass Effect jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, za którą stoi oddział BioWare Edmonton pod przewodnictwem Michaela Gamble'a, wieloletniego producenta przygód komandora Sheparda.

Schreier jest branżowym weteranem, a jego informacje przeważnie się sprawdzają, dlatego fani Mass Effecta mogą podchodzić do tej wiadomości z optymizmem. Optymizmem, ale umiarkowanym, ponieważ nikt z BioWare ani EA nie skomentował oficjalnie wiadomości  dziennikarza. Niemniej Elektronicy od dawna powtarzają, że nie zamierzają porzucić wielbionego przez fanów uniwersum, co dodaje niniejszym wieściom nieco wiarygodności.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: