Larian Studios i Lynnvander Studios stworzą planszową wersję Divinity: Original Sin!

Rynek gier planszowych rośnie z każdym rokiem, a nowe produkcje potrafią uzyskać na platformach crowdfundingowych astronomiczne kwoty, nierzadko przekraczające to, co do niedawna było zarezerwowane dla gier wideo. Nie umknęło to uwadze producentom Divinity: Original Sin, którzy nawiązali współpracę z producentem planszówek znanym jako Lynnvander Studios w celu przeniesienia popularnego RPG-a na planszę!

Divinity: Original Sin the Board Game stało się z miejsca hitem, podbijając serca Kickstarterowych inwestorów. Aby rozszerzyć grę, która i tak zostałaby wydana, Larian Studios poprosiło o 160 tys. dolarów. Kwotę tę udało się zebrać… w 4 godziny! W chwili obecnej, po 9 dniach trwania zbiórki, na koncie projektu znajduje się nieco ponad 838 tys. dolarów, dzięki czemu udało się odblokować kilka dodatków.

 

Bazowa wersja planszówki Divinity: Original Sin zawiera w sobie 4 bohaterów. Do gry wracają Ifan oraz Czerwony Książę, a do tego towarzyszyć im mogą nowe postaci: Farzanah oraz Vali. Ponadto w pudełku z grą można znaleźć oczywiście główną plansze, karty postaci, gracza, bossów, 16 kości i 847 kart zawierających lokacje, umiejętności, przedmioty, przeciwników, taktyki bossów, magię Źródła, przywołańców oraz klasy postaci. NIe sposób nie wspomnieć też o kilku sakiewkach, wielu tokenach czy księdze wydarzeń.To wszystko znajduje się w podstawowej wersji gry. Jeśli natomiast ktoś zamierza szarpnąć się na wersję premium lub rozszerzoną, może liczyć także na dodatkowe kości, monety, figurki przeciwników i wiele, wiele więcej…

Ponadto, jak już wspomniano wyżej, w trakcie trwania kampanii odblokowano już kilka dodatkowych rzeczy, które trafią w ręce wszystkich nabywców gry. Są to m.in. nowi bohaterowi - Sebille, Fane, Tanguistal, Loholt, Bestia i Lohse, 202 dodatkowe karty, figurki bossów i megabossów, sprzedawcy sera… W kolejce czekają jeszcze m.in. nowy bohater - Czarny Kot - oraz kolejny boss, które również mają dużą szansę na realizację.

Ile to wszystko kosztuje? Za Edycję Standardową zapłacimy 120 dolarów, Edycja Premium to koszt 165 dolarów, a Edycja Rozszerzona - 220 dolarów. Dodatkowo należy liczyć się z kosztami przesyłki, które w przypadku Polski powinny wynieść ok. 36 dolarów.

Jeśli te ceny was nie odstraszają, to planszową wersję Divinity: Original Sin możecie zakupić tutaj. Premierę gry zaplanowano na październik 2020 r. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zasad tej niezwykłej planszówki znajdziecie na poniższych nagraniach.

System Kroniki

 

Plansza gracza

Przegląd kości

Walka i inicjatywa

Efekty stanów

Crafting

Wybory i konsekwencje

Kompletna, przykładowa godzinna rozgrywka

Jak podoba się wam planszowe Divinity: Original Sin? Skusicie się, pomimo wysokiej ceny?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.