Na początku przyszłego roku gracze Neverwintera zejdą do... piekła!

Pod względem tematycznym ostatnie dodatki do gry Neverwinter szły w parze z nowym, oficjalnymi modułami Dungeons & Dragons. Nie inaczej będzie w przypadku rozszerzenia Infernal Descent, które zabierze graczy popularnego MMORPG-a na pierwszy poziom Dziewięciu Piekieł!

Nowy dodatek bazuje na modul Baldur's Gate: Descent into Avernus i pozwoli odwiedzić tytułowy pierwszy krąg piekła Zapomnianych Krain.

Kiedy posiadłość Vallenhasów i przyległe do niej tereny zostają wrzucone do Avernusa, pierwszego kręgu Dziewięciu Piekieł, w Faerûnie wybucha chaos. Tymczasem na miejscu cały czas trwa Wojna Krwi, niekończący się konflikt pomiędzy biesami i demonami. Poszukiwacze przygód połączą swe siły z dwoma nowymi bohaterami, paladynem Alrikiem Vallenhasem i bardem Etrienem Saelem, by wyruszyć na epicką przygodę do Dziewięciu Piekieł i ocalić Posiadłość Vallenhasów przed spustoszeniem z rąk demonicznych najeźdźców.

Dodatek Infernal Descent będzie dla graczy Neverwintera pierwszą okazją do odwiedzin w niższych sferach piekła, gdzie czeka ich zupełnie nowa kampania fabularna przeznaczona dla graczy na 80 poz. dośw. Rozszerzenie wprowadzi również wspomnianych wyżej bohaterów, nową strefę przygodową oraz kolejny loch do penetracji, tym razem umiejsciowiony w cytadeli lewitującej nad powierzchnią Avernusa.

Infernal Descent trafi na serwery Neverwintera 21 stycznia 2020 r. Zanim to nastąpi, gracze mogą wziąć udział w wydarzeniu Hell Pit, który wystartował kilka dni temu i przez trzy najbliższe tygodnie pozwoli sprawdzać swoje umiejętności bitewne na piekielnej arenie. Z każdym kolejnym tygodniem wyzwania będą stawać się coraz poważniejsze, ale za to zwycięzcy mogą liczyć na coraz ciekawsze łupy!

Więcej informacji o nowym dodatku do Neverwintera poznamy bliżej jego daty wydania. Jak wam się podoba perspektywa wizyty w piekle?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: