Funcom i Bearded Ladies świętują rocznicę Mutant Year Zero: Road to Eden z fanowskim filmem

W grudniu ubiegłego roku Mutant Year Zero: Road to Eden zadebiutowało na cyfrowych półkach sklepowych, rzutem na taśmę dopisując się do listy najciekawszych RPG-ów 2018 r. Teraz, rok po premierze, producenci i wydawcy gry celebrują to wydarzenie w szczególny sposób.

Trzy dni temu swoją premierę miał bowiem fanowski film osadzony w uniwersum Mutant Year Zero. Trwające nieco ponad 11 minut nagranie powstało dzięki współpracy szwedzkich producentów ze Stellarvoid, Standard Film Team oraz Strym Media.

Wychowałem się na post-apokaliptycznych grach i filmach, jednak świat Mutanta zawsze wyróżniał się na ich tle - podkreślił reżyser filmu, Albin Glasell. Jest coś szczególnego w atmosferze, humorze i postaciach, co sprawia, że Mutant jest unikatowy. Można powiedzieć, że stworzenie tego filmu było dla mnie realizacją moich pasji, jednak uczciwie trzeba przyznać, że była to realizacja własnych pasji dla całego zespołu. Każdy z nas dał z siebie wszystko i mam nadzieje, że to widać - podsumował Szwed.

Ów fanowski film, który zatytułowano po prostu Mutant, obejrzycie poniżej.

Co o nim sądzicie?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: