Solasta: grudniowe wieści zza kulis produkcji

Koniec roku coraz bliżej, czego nie można powiedzieć o pracach nad grą Solasta: Crown of the Magister, które nadal znajdują się w bardzo wczesnej fazie. Twórcy tego taktycznego RPG-a postanowili jednak podzielić się kolejnymi informacjami zza kulis produkcji.

Nowy, obszerny dziennik deweloperski obrazuje (dosłownie) informacje na temat ostatnich prac nad Solastą. W artykule przeczytamy zatem wstępnym projekcie głównego ekranu Solasty, tworzeniu potworów i innych wrogów, budowaniu poziomów, generowaniu map 3D, czy wreszcie o postępach w pracy nad animacjami.

Niemniej ciekawy jest nowy Director's Log, w którym Mathieu GIrard, prezes Tactial Adventures, przedstawił swoje refleksje na temat kampanii na Kickstarterze, przygotowań, jakie poczyniono, a także poruszył kilka ważnych kwestii dotyczących procesu tworzenia gier oraz dbania o ich jakość. Ogólnie ejst to bardzo ciekawy materiał dla każdego, kto chciałby nieco lepiej poznać branżę gamingową od kuchni.

Na koniec przypominamy, że Solasta: Crown of the Magister jest jeszcze bardzo daleko od swojej premiery. Wstępne plany zakładają, że to taktyczne RPG ujrzy światło dzienne w 2021 r.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: