Wydawca Rune II odzyskał kod gry. Aktualizacje kwestią czasu?

Prace nad Rune II pełne były rozmaitych zawirowań. Premiera? Również nie poszła gładko. Zresztą co może pójść gładko, jeśli zaraz po wydaniu gry jej producent ogłasza upadłość? Na szczęście nie wszystko stracone!

Uosabia ją jej wydawca, Ragnarok Game LLC, który poinformował na oficjalnym forum gry, że odzyskał kompletny kod Rune II wraz z wszystkimi zasobami wizualnymi. Dzięki temu Amerykanie mogą rozpocząć poszukiwania partnera, który przejmie projekt i zacznie pracować nad pierwszymi patchami oraz nową zawartością.

Przypomnijmy, że Rune II zostało stworzone przez Human Head Studios, które zaraz po premierze gry ogłosiło upadłość. Niemniej owa “upadłość” była raczej iluzoryczna, bowiem założyciele studia oraz większość zespołu od razu sformowała pod skrzydłami Bethesdy Roundhouse Studios, które rozpoczęło pracę nad nieujawnioną jeszcze grą.

To wszystko sprawiło, że Ragnarok Game wytoczyło proces sądowy przeciwko Human Head Studios oraz jego trójce założycieli. Wydawca Rune II zarzucił jej producentowi m.in. oszustwo, złamanie kontraktu, stosowanie nieuczciwych praktyk, domagając się zadośćuczynienia w wysokości 100 mln dolarów.

A co z samym Rune II? Mimo niekończących się problemów, Ragnarok Game posiada bardzo śmiałe plany.

Planowaliśmy rozwijać grę przez wiele, wiele lat - powiedział dyrektor wykonawczy firmy, Matt Candler. Spójrzcie, jak wiele czasu minęło od wydania Rune. Założyliśmy sobie, że będziemy aktualizować i wspierać nową grę przez cały czas trwania procesu produkcyjnego i wydawniczego. Otrzymaliśmy licencję na 10 lat i mieliśmy nadzieję, że będziemy prowadzić biznes przez 10 lat.

Dla Rune II jest zatem nadzieja. Pytanie brzmi, czy Ragnarok Game zdoła naprawić grę, zanim zainteresowanie ze strony fanów ulotni się do końca?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: