Przesunięcie premiery Cyberpunka 2077 zatopi polskiego wydawcę gry?

Jak już powszechnie wiadomo, na możliwość zagrania w Cyberpunka 2077 będziemy musieli poczekać przynajmniej do września. Poślizg RED-ów może mieć jednak fatalne skutki dla polskiego wydawcy gry - spółki CDP.

Duchowy spadkobierca CD Projektu, jednej z najstarszych polskich firm wydawniczych, w 2014 r. odseparował się od Grupy CD Projekt i od tego czasu funkcjonuje całkowicie niezależnie. Wkrótce CDP może jednak zakończyć swoją działalność. Jak dowiedział się z anonimowego źródła portal GryOnline.pl,  w ostatnim czasie doszło w firmie do masowych zwolnień i, choć nie wszyscy pracownicy otrzymali wypowiedzenia, to prawdopodobnie był to wstęp do całkowitego "wygaszenia" wydawcy.

Co w takim wypadku z polskim wydaniem Cyberpunka 2077? Jak zapewnił na Facebooku CD Projekt RED, wszystkie zamówienia przedpremierowe gry Cyberpunk 2077, złożone bezpośrednio u dystrybutora CDP Sp. z o.o zostaną zrealizowane.

Kto się tym zajmie? Ta kwestia pozostaje otwarta, Jedyny komentarz, jakiego udzielili przedstawiciele spółki redaktorom serwisu PolskIGameDev, brzmi następująco:

Spółka prowadzi przegląd opcji strategicznych. W najbliższym czasie udzieli publicznego komentarza. Tymczasem doniesień nie komentuje.

W tym momencie możemy zatem jedynie gdybać, czy dystrybucją Cyberpunka 2077 zajmie się inny z dużych wydawców operujacych na terenie naszego kraju (Cenega, Koch Media Polska), czy może zostanie wybrane inne rozwiązanie. Sytuacja jest rozwojowa, jednak co by się nie stało, osoby, które zakupiły już nowy hit CDPR, powinny spać spokojnie.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: