EA pracuje nad nową odsłoną Knights of the Old Republic?

Seria Knights of the Old Republic to w zasadzie jedyni przedstawiciele gatunku RPG z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wielu fanów od lat marzy o kolejnym pełnokrwistym RPG-u osadzonym dawno temu w odległej galaktyce... Czy owe marzenia mogą się w końcu ziścić?

Wydawałoby się, że nie. Powszechnie uznaje się, że wydane blisko dekadę temu MMORPG Star Wars: The Old Republic było ostatecznym gwoździem do trumny KoTOR-a III. Wprawdzie w 2015 r. pojawiły się nowe plotki na ten temat, jednakże szybko okazało się, że domniemana trzecia odsłona Knights of the Old Republic trafiła do zamrażarki. O ile oczywiście taki temat faktycznie kiedykolwiek istniał.

Portal Cinelinx twierdzi jednak, że sytuacja uległa diametralnej zmianie. Nowa Gwiezdnowojenna trylogia Disneya sprawiła, że EA rozpoczęło pracę nad wieloma różnymi tytułami spod szyldu Star Wars. Świetnym tego przykładem jest wydany kilka miesiący temu Upadły Zakon, który może stanowić zaledwie początek do planowanej ofensywy wydawniczej. Wśród niezapowiedzianych wciąż produkcji miałby znajdować się również... KotOR III!

 

Cinelinx powołuje się na dwa anonimowe, niezależne od siebie źródła, które bynajmniej nie są zgodne co do kształtu nowej gry. Pierwszy informator wspomnianego portalu twierdzi, że EA pracuje nad remake'ami RPG-owej dylogii. Drugi jest zdania, że w grę wchodzi jedynie sequel, który miałby zaczerpnąć pewne elementy z pierwszych dwóch KotOR-ów i wprowadzić pewne rzeczy do aktualnego kanonu Gwiezdnych Wojen.

Ile w tym prawdy? Trudno powiedzieć. Niemniej nowa odsłona Knights of the Old Republic byłaby dla fanów serii bardzo miłą niespodzianką. Oczywiście pod warunkiem, że EA udałoby się nie zatracić ducha pierwowzorów na poczet agresywnego modelu mikrotransakcji...


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.