Torchlight Frontiers zmienia tytuł na Torhclight III i... powraca do korzeni!

W 2018 r. Echtra Games zapowiedziało Torchlight Frontiers, które miało wprowadzić uznaną serię action RPG-ów w świat wieloosobowych gier free-to-play. Od tamtego czasu gra przechodziła intensywne alfa-testy, które doprowadziły do... zmiany tytułu i modelu rozgrywki!

Torchlight III, gdyż ostatecznie taki tytuł będzie nosiła najnowsza produkcja Maxa Schaefera, pozwoli powrócić do uniwersum znanego z dwóch pierwszych części serii. Bohaterowie raz jeszcze będą mogli wywalczyć sobie drogę przez ten barwny świat wypełniony po brzegi hordami groźnych kreatur, jakie czyhają na każdym kroku. Mimo, że dotychczas gra była zapowiadana jako free-to-play, ostatecznie Torchlight III będzie można nabyć jedynie w modelu premium, czyli po dokonaniu jednorazowej płątności za grę.

Gdy rozpoczęliśmy projekt Torchlight Frontiers, przede wszystkim planowaliśmy stworzyć świat, który gracze mogliby swobodnie współdzielić - powiedział Max Schaefer, dyrektor generalny Echtra Games i współtwórca serii Torchlight. Często zdarza się, że dopiero podczas prac nad daną grą odkrywa się, czym tak właściwie produkt powinien się stać – i tak właśnie było z Torchlight Frontiers, gdy przekonaliśmy się, że tytuł ten powinien zostać pełnoprawnym następcą Torchlight I i II. Kierując się tymi wrażeniami i obszernymi opiniami przekazanymi przez naszych alfa testerów, postanowiliśmy, że czas najwyższy przywrócić grę do jej korzeni i ukształtować ją na wzór serii Torchlight, która skradła serca tysięcy fanów gier ARPG. Chcielibyśmy podziękować naszej oddanej społeczności graczy za wspieranie nas i przekazywanie tak wnikliwych opinii w etapie wczesnego rozwoju gry.

Odejście od modelu free-to-play łączy się również z powrotem do linearnej kreacji świata, którą pamietają gracze Torchlight I i II. Weteranów serii z pewnością ucieszy wieść o tym, że nowa gra będzie zawierać te same funkcje, które dotychczas odróżniały ją od innych action RPG-ów. Po wybraniu spośród unikalnych klas postaci z Torchlight III, gracze ponownie będą dobierać zwierzęcego sojusznika swojej wyprawy – spomiędzy zwierzaków takich jak puszysta alpaka, niedościgniona sowa czy lojalny pies myśliwski. Po dokonaniu tych wyborów, każdy gracz wyruszy na podróż pośród lasów wypełnionych po brzegi niebezpiecznymi stworzeniami, biorąc jednocześnie udział w wielu tematycznych zadaniach w walce o potężne nagrody.

Jeśli zaś chodzi o dostępne w Torchlight III klasy postaci, to przedstawiają się one następująco:

  • Dusk Mage - zaklinacz, który opanował moce energii światła i mroku. Używa ich do miotania niszczycielskich zaklęć.
  • Forged - robot wyposażony w potężny arsenał uzbrojenia do podpalania i wysadzania w powietrze swoich przeciwników.
  • Railmaster - kowal, doświadczony miłośnik potęgi lokomotyw, wkraczający do walki z potężnym młotem i uzbrojonym po zęby pociągiem bitewnym.
  • Czwarta profesja pozostaje nieznana, lecz zostanie ujawniona niedługo.

Najnowszy zwiastun Torchlight III obejrzycie poniżej.

Premiera Torchlight III odbędzie się latem 2020 r. Warto podkreślić, że każdy nabywca uzyska dostęp do kompletnej zawartości gry, w którą będzie mógł grać zarówno online, jak i offline.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: