Operencia: The Stolen Sun wkrótce dostępna na Steamie i GOG

“Ekskluzywność” gry Operencia: The Stolen Sun wkrótce dobiegnie końca. Ambitny dungeon crawler niebawem zadebiutuje na platformach Steam oraz GOG.

Pierwotnie Operencia miała być tam dostępna już wiosną zeszłego roku, jednakże Zen Studios zawarło umowę z Epic Games Store i ograniczyło dystrybucję gry jedynie do tej platformy. Na szczęście dla przeciwników EGS już 31 marca miłośnicy dungeon crawlerów będa mogli kupić grę w alternatywnych sklepach.

Przypomnijmy, że nowa gra Zen Studios zabiera nas do świata znanego jako Operencia - mitycznej krainy, w której historia i węgierskie legendy mieszają się w spójną całość. W trakcie swoich wędrówek odwiedzimy historyczne miejsca (m.in. fortece Deva i Balvanyos) oraz spotkamy dawnych bohaterów (m.in. Attylę), a także wiele postaci znanych jedynie z madziarskiego folkloru. Fabuła gry przedstawia się następująco:

Nieznana moc uprowadziła Króla Słońca Napkiraly’ego, co sprawiło, że Operencia utonęła w niekończącym się mroku - i została skazana na zagładę. Odkryj różnorodne krainy: od ukrytych królewskich grobowców i przeklętych zamków po wierzchołek Drzewa Świata i Miedziany Las aż po Krainę Bogów. Każda lokacja posiada własną atmosferę, odmienny styl wizualny, projekt poziomów i zagadki.

Najnowszy zwiastun gry obejrzycie poniżej.

Zamierzacie sięgnąć po Operencię? Jeśli tak, to możecie ją już dodać do swoich list życzeń na Steamie oraz GOG.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: