Gamedec rozpoczyna crowdfundingową zbiórkę na Kickstarterze!

Gamedec, RPG-owa adaptacja twórczości Marcina Przybyłka, właśnie wylądowała na Kickstarterze. Stojące za projektem Anshar Studios zamierza pozyskać w ten sposób dodatkowe środki na rozwinięcie gry o nowe funkcjonalności.

W grze polskiego studia wcielimy się w Torkila Aymore'a, czyli tytułowego Gamedeka, który tropi przestępców w wirtualnej rzeczywistości świata XXII w. Kto nie zna książkowej serii Marcina Przybyłka, temu należą się nieco obszarniejsze wyjaśnienia.

Rzeczywistość XXII wieku jest bardzo trudna - ludzie żyją w miastach-klatkach, oddzielonych od wrogiej przyrody. Światem rządzą wielomiliardowe korporacje, a wirtualna rzeczywistość jest ucieczką wszystkich od wyjątkowo szarej codzienności. Ludzie zanurzają się w światach wirtualnych w poszukiwaniu zabawy, ulgi i przygody. Niestety naturą człowieka jest pragnienie więcej i więcej - a to powoduje kolejne problemy, które wymagają rozwiązania. Jako detektyw będziesz przyjmował zlecenia od różnej maści klientów - tych zaniepokojonych obecnym stanem rzeczy, jak i tych do cna zepsutych.

Anshar Studios zapewnia, że Gamedec to pełnokrwiste RPG, w którym wszystkie  decyzje gracza mają znaczenie, a świat gry nieustannie adaptuje się do nich jak i  bohatera, który zmienia się wraz z postępem rozgrywki. Konsekwencje wyborów - niczym w życiu - są natychmiastowe, długofalowe lub ukryte. Te ostatnie dają o sobie znać w niespodziewanych momentach. Co istotne, gra pozostaje neutralna względem podjętych decyzji, ich ocenę pozostawiając graczowi w myśl zasady: jesteś sumą swoich wyborów.

Nowy projekt polskiego studia sięga do fundamentów gatunku RPG, poprzez dodanie mechanik Dedukcji, Kodeksu czy Aspektów. Pozwala na toczenie złożonych dyskusji, tworzenie lub demaskowanie sieci intryg i spisków oraz odkrywanie niezwykłych związków między wirtualnymi światami i rzeczywistością. Gamedec, wzorując się na papierowych grach RPG, zapewnia swobodę podejścia do spraw z kilku punktów widzenia.

Jak to wszystko wygląda w praniu? Przekonajcie się sami na nowym gameplayu, który prezentujemy poniżej.

Prace nad komputerową odsłoną Gamedeka trwają już od wielu miesięcy. Anshar Studios nie podało jeszcze oficjalnej daty wydania gry, choć jeśli wierzyć informacjom zawartym na Kickstarterowej stronie projektu, trafi ona w ręce graczy w grudniu 2020 r.

Aby crowdfundingowa zbiórka na Kickstarterze zakończyła się powodzeniem, Gamedec musi uzbierać co najmniej 50 tys. dolarów. Deweloperzy zapewniają, że zebranie takiej kwoty pozwoliłoby im rozwinąć projekt, lecz głównym powodem, dla którego wystartowała kampania, jest chęć nawiązania bliższych relacji z potencjalnymi fanami.

Szanse na zrealizowanie powyższych celów wydają się realne, ponieważ po zaledwie kilku godzinach zbiórki na koncie Gamedeka znajdują się już 7 tys. dolarów. Akcja zakończy sie 28 kwietnia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej lub wesprzeć projekt, koniecznie zajrzyjcie na jego stronę na Kickstarterze. Warto również dodać grę do swojej listy życzeń na Steamie.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: