Crate Entertainment planuje stworzenie Grim Dawn 2!

Grim Dawn, debiutancka gra Crate Entertainment, okazała się sukcesem pod każdym względem. I choć deweloperzy okazują swojemu dziecku trwałe wsparcie w postaci dużych płatnych DLC i mnóstwa darmowych aktualizacji, to gracze niejednokrotnie zastanawiali się, czy doczekają się pełnokrwistej kontynuacji. Odpowiedź na to pytanie jest już znana.

Kamil Marczewski, projektant gry znany społeczności Grim Dawn po prostu jako Zantai, odniósł się do tej sprawy w niedawnym wywiadzie dla portalu SegmentNext.

 

[Dodatek] Forgotten Gods został wydany w poprzednim roku, a do tego cały czas zapewniamy regularne aktualizacje oraz nową zawartość. Patch 1.1.7.0 zbliża się do wydania, zawierając w sobie ponad 30 całkowicie nowych przedmiotów oraz długą listą zmian, które mają zapewnić różnorodność buildów! Ponadto część czasu poświęcamy na przemyślenia o tym, co chcielibyśmy zrobić z kontynuacją - powiedział Marczewski.

To oczywiście wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów action RPG-a od Crate Entertainment. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że na Grim Dawn 2 poczekamy jeszcze długo...

Obecnie pracujemy nad wieloma nowymi tytułami, dlatego nasz zespół nie narzeka na brak pracy! Oczywiście Grim Dawn jest bardzo nam bliskie, ale choć myślimy o Grim Dawn 2, to jego produkcja jeszcze się nie rozpoczęła. Nie możemy się doczekać powrotu do świata Cairn! - podsumował Zantai.

Naturalnie Crate Entertainment nie jest już tą samą firmą co w 2009 r., gdy prace nad Grim Dawn rozpoczynała jedynie dwójka założycieli studia. Nad jego nowymi projektami pracuje obecnie ok. tuzina deweloperów, jednak nie zmienia to faktu, że w nową odsłoną mrocznego action RPG-a zagramy raczej dopiero za kilka lat.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.