Yaga: nowy patch wprowadza znaczące zmiany w rozgrywce

Breadcrumbs Interactive wydało właśnie nową, dużą aktualizację do swojej debiutanckiej gry Yaga. Patch zatytułowany Bad Luck Update wprowadza znacząco zmiany w większości elementów rozgrywki.

Pierwszą dużą zmianą są dwa nowe tryby gry: Story Mode oraz Hardcore Mode. Jak nietrudno się domyślić, ten pierwszy jest skierowany do graczy, którzy nie lubują się w walce i chcą po prostu cieszyć się eksploracją słowiańskiego świata Yagi i poznawaniem historii Iwana. Drugi z wymienionych jest oczywiście przeciwnością pierwszego - gracze, którzy go wybiorą, mogą liczyć na naprawdę ciężkie walki, a także permadeath.

Spore zmiany zaszły w tytułowym systemie Bad Luck. W rezultacie gracze będą mieć teraz znacznie większą kontrolę nad swoim szczęściem, a także uzyskają więcej Punktów Doświadczenia, kiedy będzie na nich ciążyć fatum. Warto też dodać, że od teraz fatum będzie można rozproszyć u wiedźm.

 

Usprawnienia nie ominęły systemu walki. Wrogowie będą teraz posiadali dostęp do znacznie szerszego wachlarza umiejętności, z czego skrzętnie skorzystają dzięki poprawionej SI. Ponadto Iwan w końcu "nauczył się" biegać, dzięki czemu nie trzeba już będzie tak często robić fikołków...

Nie sposób nie wspomnieć też o poprawkach w systemie rzemiosła, który został rozszerzony o możliwość dodawania run, nowe przedmioty do tworzenia oraz opcję reperowania broni.

Wreszcie wisienką na torcie jest dodanie mechaniki szybkiej podróży, która pozwala Iwanowi pokonywać znaczne odległości na... latających piecach. Wszystkie wspomniane zmiany i nowości można obejrzeć na poniższym zwiastunie.

Z pełną listą zmian, jakie wprowadza do Yagi Bad Luck Update, możecie zapoznać się na oficjalnej stronie wydawcy gry, Versus Evil.


Mrozie


Opublikowano: