Artyści z całej Europy stworzą własne wersji utworów muzycznych z gry Overwatch

Muzyka od zawsze była istotnym elementem gry Overwatch, czego świetnym dowodem jest trwające właśnie wyzwanie Sigma: Maestro. Twórcy MMO jednak nie poprzestali na tym, rozpoczynając ciekawą inicjatywę Summer of Music.

O co chodzi? Otóż Blizzard zaprosił do współpracy artystów z całej Europy, prosząc ich o stworzenie własnych wersji, remiksów lub coverów utworów pochodzących z wydanego niedawno albumu Overwatch: Cities & Countries oraz innych niezapomnianych motywów muzycznych z gry. Są wśród nich muzycy prezentujący bardzo różne środowiska i style tacy jak:

  • Berywam – mistrzowie świata 2018 w beatboxie i muzyczny fenomen ostatnich lat. Światową sławę przyniósł im występ w programie America’s Got Talent w 2019 roku;
  • Sophie Lloyd – niezwykle kreatywna brytyjska gitarzystka rockowa i metalowa;
  • Sountec – szalenie utalentowany austriacki DJ muzyki elektronicznej i producent;
  • Henri PFR – wielokrotnie nagradzany belgijski DJ muzyki deep house i producent;
  • Patrik Pietschmann – niemiecki wirtuoz klawiszy, aranżer i programista;

I wielu innych muzyków!

 

Akcję Summer of Music zapoczątkował beatboxowy występ wspomnianej wyżej grupy Berywam, która wykonała różne motywy muzyczne z Overwatch we własnym, niepowtarzalnym stylu. Zobaczcie sami.

Drugi materiał wideo w ramach Summer of Music – składanka gitarowa w wykonaniu Sophie Lloyd – zostanie opublikowany w piątek, 24 lipca.

Co sądzicie o tej akcji?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.