Całoroczna przygoda Mrocznego serca Skyrim kończy się w ESO: Markarth. Nowe DLC i 28 Aktualizacja już dostępne!

Pora na wielki finał Mrocznego serca Skyrim! Całoroczna przygoda Mrocznego serca Skyrim została właśnie zwieńczona nowym DLC ESO: Markarth. Premierze dodatku towarzyszy 28 Aktualizacja gry.

Pogranicze jest oblegane, a mroczne siły Gray Hosta żerują na słabych plemionach, wylegając z czeluści pod miastem Markart. Po raz pierwszy w The Elder Scrolls Online gracze mogą odkrywać nieprzystępne dzikie ostępy zachodniego Skyrim i jego zakamarki. Wszystko po to, by wraz z rdzennymi mieszkańcami tej mroźnej krainy bronić ojczyznę przez mrocznymi sługami Gray Hosta.

W głównym wątku fabularnym ESO: Markarth gracze dołączą do miejscowych przedstawicieli plemion Pogranicza i w końcu zmierzą się z prowodyrem całego zamieszania. Wraz z Despoty Markarth, ardem Caddachem i innymi sojusznikami odkryją przerażające spiski władcy wampirów Rady al-Sarana i spróbują go pokonać w najmroczniejszych głębinach Czarnej Przystani. Wprawdzie fabuła ESO: Markarth jest osobną opowieścią od początku do końca, każdy gracz, który ukończy rozdziały DLC Greymoor oraz Markarth, odblokuje dodatkowe zadania, które doprowadzą całoroczną przygodę Mrocznego serca Skyrim do epickiego finału. 

 

Miłośnicy trybu arena ucieszą się na pewno z możliwości przetestowania swoich umiejętności w Vateshran Hollows. Nowe wyzwanie dla jednego gracza umożliwi wybór ścieżki przez jedno trzech królestw dotkniętych Otchłanią, pokonanie znajdujących się w nich niebezpieczeństw, bossów i... zgarnięcie wspaniałych łupów, w tym nowego tytułu - Spiritblood Champion!

A skoro o łupach mowa, to warto podkreślić, że na eksploratorów Pogranicza czekają m.in. potężne zestawy przedmiotów (trzy zestawy strefy i trzy zestawy do wytworzenia), unikatowe elementy kolekcji oraz osiągnięcia. Nie będzie łatwo, ale przecież nikt tego nie obiecywał!

Pakiet DLC Markarth jest bezpłatny dla wszystkich członków ESO Plus i dostępny w cenie 2000 crowns w Crown Store w grze (w dziale DLC). Warto pamiętać, że po wygaśnięciu abonamentu ESO Plus dostęp do DLC zostanie utracony do czasu, aż subskrypcja nie zostanie odnowiona. Bynajmniej nie oznacza to utraty jakichkolwiek zasobów czy postaci.

Nowe DLC jest dostępne również w pakiecie Markarth Collector’s Bundle, w cenie 4000 crowns. Obejmuje on dostęp do dodatku, wierzchowca Chaurus Egg Chaser’s Horse, chowańca Teacup Chaurus Chitterling i Crown Experience Scrolls. Markarth Collector’s Bundle można znaleźć i zakupić w dziale Featured w Crown Store w grze.

 

To bynajmniej nie wszystko. Każdy gracz, bez względu na to, czy zakupił już ESO: Markarth, może cieszyć się zawartością darmowej 28 Aktualizacji. Najważniejszą nowością jest możliwość dodawania setek zestawów przedmiotów z gry do swojego interfejsu kolekcji i zrekonstruować je za opłatą w Transmutation Crystals w każdej Transmutation Station (na przykład takiej jak w Clockwork City). Zebrane zestawy pozostaną w interfejsie Collections, w nowej sekcji „Sets”. Ten nowy system pozwoli  zwolnić potrzebne miejsce w ekwipunku, banku lub skrzyni, gdyż niemal każdy zestaw dostępny w Tamriel (z wyjątkiem wytworzonych) może być teraz bezpiecznie „przechowany” w Collections. 

Ponadto najnowsza aktualizacja wprowadza też ulepszenia dotyczące zaliczania Crafting Writs. Od teraz „zadania” z tej kategorii związane z obecnie używanym stanowiskiem rzemieślniczym, wyświetlą odpowiednie szczegóły, w tym materiały i wybory potrzebne do zaliczenia misji. Nie trzeba już zatem aktywować stanowiska rzemieślniczego, aby przypomnieć sobie, co należy wytworzyć w ramach danego Writa.

Szczegółowe informacje na temat 28 Aktualizacji The Elder Scrolls Online znajdziecie na oficjalnym forum gry.


Mrozie


Opublikowano: