Kickstarterowa kampania King Arthur: Knight's Tale zakończona, cel osiągnięty!

Crowdfundingowa zbiórka pieniędzy na taktycznego RPG-a King Arthur: Knight's Tale dobiegła końca. Neocore Games może świętować niemały sukces, bowiem kampanii udało się zrealizować nie tylko jej podstawowy cel, ale również dwa dodatkowe!

Węgierskie studio postanowiło poprosić fanów o wsparcie rzędu 135 tys. funtów brytyjskich. Ostatecznie 3713 donatorów przelało na konto projektu nieco ponad 155 tys. funtów brytyjskich, dzięki czemu mroczna gra osadzona w świecie arturiańskich legend zostanie rozszerzona o dodatkową klasę - Mędrca (oryg. Sage) - oraz tryb PvP. Temu ostatniemu zagadneniu poświęcono specjalny dziennik deweloperski. Zaprezentowano w nim również dwa potwory grasujące w uniwersum Króla Artura - warga i czerwia ziemskiego. Kilka słów o tym pierwszym:

 

Fomorianie nie przypominają żadnych innych potworów z Avalonu. Są niczym koszmary na jawie, zjawy, które możesz ujrzeć jedynie w najczarniejszych snach. W tych straszliwych mieszańcach zawsze można zauważyć coś znajomego, coś przypominającego potężne bestie, które grasują w śmietelnym świecie, lecz w takim kształcie, w jakim mogłyby występować jedynie w avalońskiej dziczy. Krwiożercze wargi należy zaliczyć do najbardziej niebezpiecznych fomorian, jakich można spotkać. Gdy usłyszysz ich wyjącą pieśń, najlepiej uciekaj lub zacznij się modlić.

W ostatnim czasie producenci gry opublikowali również inny ciekawy artykuł, który dotyczy leczenia bohaterów. Wynika z niego, że zwerbowani rycerza będą wylizywać rany w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach Kamelotu - o ile oczywiście gracz zainwestuje w nie swoje złoto. To oznacza, że planując kolejne misje, warto myśleć o rotowaniu rycerzami, których sie na nie wysyła. Nietrudno wiem zgadnąć, że bohaterowie nie będący w pełni sił staną się mniej efektywni, a szansa ich śmierci znacząco wzrośnie.

Summa summarum Neocore Games jest bardzo zadowolone z wyniku zbiórki i dziękuje wszystkim uczestnikom za ich wkład. Teraz Węgrzy zamierzaja ponownie skupić się na pracy nad grą, by przygotować King Arthur: Knight's Tale do wydania we Wczesnym Dostępie. Data premiery tej wersji pozostaje na razie nieznana.


Mrozie


Opublikowano: