World of Warcraft: Shadowlands już dostępne!

Stało się. Wrota Krainy Cieni stanęły otworem. Od teraz bohaterowie Przymierza i Hordy mogą już wyruszyć w zaświaty, by stawić czoła zupełnie nowemu niebezpieczeństwu.

W World of Warcraft: Shadowlands gracze staną twarzą w twarz z tajemnicami śmierci i przemierzą pełne cudów tereny Krainy CIeni. Po drodze zawrą pakt z jedną z czterech frakcji władających zaświatami i wykorzystają pochodzące nie z tego świata moce, by stawić czoła siłom Nadzorcy (Jailer) – złowrogiej istoty, która panuje nad wyzutymi z wszelkiej nadziei głębinami Czeluści (The Maw). Siła woli graczy zostanie poddana próbie, gdy zechcą oni uwolnić zagubione dusze spod władzy Nadzorcy i zapuszczą się w tym celu w labirynt korytarzy Torghastu – Wieży Potępionych (Torghast, Tower of the Damned) – gdzie czekają na nich uwięzione przed wiekami koszmary... i legendarne nagrody.

 

W Shadowlands gracze trafią do zakątków uniwersum Warcraft, w których nigdy wcześniej nie postała stopa śmiertelników. To właśnie dzięki temu zyskają zupełnie nowe sposoby na kształtowanie losów swych postaci – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Bez względu na to, czy gracze zdecydują się na zbadanie każdego aspektu wybranego paktu, czy też skupią się na tworzeniu własnego legendarnego ekwipunku w Wieży Potępionych, nie możemy się doczekać ich reakcji na niespodzianki skryte przed bohaterami Azeroth za zasłoną oddzielającą światy żywych i umarłych.

Premiera Shadowlands została poprzedzona licznymi aktualizacjami podstawowej części WoW-a, które miały na celu maksymalne ułatwienie podjęcia przygody w najnowszym dodatku nowym i powracającym graczom. Na Wyspie Wygnańców (Exile's Reach) na początkujących graczy czeka zupełnie nowa przygoda wprowadzająca, w ramach której opanują oni sztukę przetrwania w Azeroth i podejmą się zadań prezentujących zdolności wybranej klasy. Trafią również do minipodziemi, w których stawią czoła dwóm bossom i poznają podstawy rozgrywki wieloosobowej. Gdy nowi gracze opuszczą wyspę, będą mogli przejść bezpośrednio do zawartości przedostatniego dodatku do WoW-a, Battle for Azeroth. Mogą wówczas awansować do poziomu 50 i przygotować się na podróż do Krainy Cieni w Shadowlands.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich dodatków, tak i teraz gracze mogą zapewnić swojej nowej lub niskopoziomowej postaci natychmiastową gotowość do przekroczenia progów zaświatów. Aby tego dokonać, muszą skorzystać z funkcji błyskawicznego awansu na poziom umożliwiający podjęcie rozgrywki w Shadowlands. Opcja ta dołączona jest do wydań Heroic i Epic Edition, a także jest dostępna do nabycia jako osobny produkt.

Najważniejsze cechy World of Warcraft: Shadowlands przedstawiają się następująco:

Eksploracja zaświatów Azeroth – Wyruszcie w zaświaty, gdzie na dusze czekają wspaniałe cuda, ale też przerażające koszmary. Puśćcie się galopem po promiennych polach Bastionu, zagubcie wśród strzelistych wież Revendreth i stańcie na rozdrożach wieczności w mieście Oribos. A to dopiero początek atrakcji.

Zawarcie paktu – Połączcie siły z jednym z czterech paktów sprawujących władzę nad Krainą Cieni. Każdy z nich ma własny wątek fabularny i zestaw mocy oraz niepowtarzalne elementy mechaniki gry, których może użyczyć nowym sojusznikom. Gracze mają do wyboru mężnych kyrian (Kyrian) z Bastionu, przebiegłych ventirów (Venthyr) z Revendreth, wojowniczych nekrowładców (Necrolords) z Maldraxxusu oraz tajemniczych strażników kręgu życia z nocnego baśnioludu (Night Fae), który zamieszkuje Wszechknieję (Ardenweald).

Wspinaczka na Wieżę Potępionych – Torghast to znajdujące się w samym sercu Czeluści przeklęte więzienie dla dusz, w którym pod czujnym okiem okrutnego Nadzorcy zamknięci są najwięksi złoczyńcy, jacy kiedykolwiek chodzili po Azeroth. Ten wiecznie zmieniający się obszar został zainspirowany gatunkiem roguelike. Gracze mogą podejmować się tego niezwykłego wyzwania w pojedynkę lub w grupie złożonej z maksymalnie pięciu osób. Śmiałkowie, którzy pokonają wszystkie przeszkody, zdobędą materiały, dzięki którym stworzą dla siebie legendarny ekwipunek.

I wiele więcej... – Czujne spojrzenie Nadzorcy będzie nękać graczy, którzy udadzą się do Czeluści. Bohaterowie Azeroth stworzą duchowe więzi (Soulbinds) z ważnymi postaciami z wybranego paktu, które udzielą im niepowtarzalnych mocy. Śmiałkowie przywrócą też dawny blask sanktuarium wybranego przez siebie paktu. Shadowlands to wydarzenie bez precedensu w całej historii World of Warcraft.

Gracze, którzy chcą już dziś ruszyć na wyprawę do Krainy Cieni, mogą kupić dodatek Shadowlands w oficjalnym sklepie na www.worldofwarcraft.com w kilku różnych wersjach:

  • Shadowlands Base Edition (39,99 EUR), dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej) zawiera jedynie dodatek. To nowa, bardziej przystępne cenowo opcja w porównaniu do poprzednich dodatków.
  • Shadowlands Heroic Edition (54,99 EUR), dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej) zawiera dodatek, błyskawiczny awans nowej lub istniejącej postaci zapewniający możliwość natychmiastowego rozpoczęcia rozgrywki w Shadowlands, wierzchowca Zaczarowanego wiecznego żmija (Ensorcelled Everwyrm), który zapewnia również dostęp do specjalnego cyklu zadań, w którym gracze zdobędą zestaw do transmogryfikacji Szaty Wiecznego Tułacza (Vestments of the Eternal Traveler).
  • Shadowlands Epic Edition (74,99 EUR), dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej) obejmuje pełną zawartość wersji Heroic Edition oraz zwierzaka Żmijowca animy (Anima Wyrmling), efekt kosmetyczny dla broni Widmowy Lód (Wraithchill) oraz Kamień Powrotu Wiecznego Tułacza (Eternal Traveler’s Hearthstone) zapewniający niepowtarzalny efekt wizualny, a także 30 dni czasu gry.

Szczegółowe informacje o World of Warcraft: Shadowlands znajdziecie na oficjalnej stronie gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.