Fallout 76: dodatek Stalowy Świt dostępny już od dziś!

Bethesda sprawiła graczom Fallouta 76 nie lada niespodzianke. Stalowy Świt, drugie duże rozszerzenie gry, które miało zostać wydane 1 grudnia, jest dostępne już teraz!

Nowy dodatek zwiastuje przybycie do Appalachów słynnego Bractwa Stali. Miłośnikom serii Fallout nie trzeba przedstawiać tej organizacji. Kto dopiero teraz postanowił wejść do post-apokaliptycznego świata, ten niewątpliwie powinien zainteresować się poniższym filmem wprowadzającym:

Czego spodziewać się po Stalowym Świcie? Oto najważniejsze cechy tego rozszerzenia:

 

Nowa seria zadań: Bractwo Stali wróciło w Appalachy, a wy możecie rozegrać pierwszą część jego historii w zupełnie nowej serii zadań, która pojawiła się w aktualizacji Stalowy Świt. Podczas realizacji zadań spotkacie szereg nowych postaci, odkryjecie nowe i zmodyfikowane miejsca i zgarniecie nagrody za pomoc Bractwu w zachowaniu pustkowi dla ludzkości. Ruszajcie do gry i przejdźcie do fortu Atlas na Dzikiej Rubieży, aby rozpocząć nową serię zadań postaciami na poziomie minimum 20.

Schrony C.A.M.P.. Popiszcie się kreatywnością i umiejętnościami budowy dzięki nowej funkcji schronów C.A.M.P. Każdy schron to instancjonowane podziemne wnętrze, które należy wyłącznie do was. Zbudujcie je i wyposażcie jak chcecie, korzystając z budżetu, który jest absolutnie osobny od budżetu waszego głównego C.A.M.P. Zyskajcie dostęp do pierwszego schronu, „pomieszczenia użytkowego krypty”, zaliczając krótkie zadanie „Rozbudowa domu”. Wystarczy znaleźć plakat centrum odbioru na dowolnej stacji kolejowej, aby rozpocząć zadanie. Dodatkowe schrony pojawią się w Atomowym Sklepie już 1 grudnia.

Ulepszenia mechaniki przetrwania. Społeczność często zwracała nam uwagę, że systemy głodu i pragnienia są zdecydowanie zbyt uciążliwe, a więc w aktualizacji Stalowy Świt usunęliśmy wszystkie ich negatywne efekty. Zamiast nich zyskacie premie regeneracji punktów akcji, maksymalnych PW i odporności na choroby, które przyznawane będą już po częściowym nasyceniu i nawodnieniu. Premie te będą się zwiększały w trakcie jedzenia i picia – gdy paski głodu i pragnienia się wypełnią, otrzymacie +1 wytrzymałości i siły.

Nowe uzbrojenie i pancerze. Zaliczając serię zadań Stalowy Świt i codzienne operacje możecie zgarnąć nowe nagrody w postaci broni i pancerzy. Pochodzą one prosto z arsenału Bractwa, a znajdziecie wśród nich plazmowy siekacz, pistolet krzyżowca czy wyrzutnię rakiet Hellstorm. Możecie zmodyfikować każdą z nich, aby zadawały różnego rodzaju obrażenia żywiołów, a wasza siła ognia (ognista lub mroźna) znacznie się zwiększyła. Dostosowaliśmy też kilka istniejących już rodzajów broni, takich jak miotacz ognia, kriolator czy niektóre rzucane ładunki wybuchowe, aby zadawały ogniowe, kriogeniczne i innego rodzaju nie-fizyczne obrażenia.

Aktualizacje Atomowego Sklepu. 1 grudnia do Atomowego Sklepu wprowadzimy system dynamicznej zmiany cen pakietów. Zaoszczędzicie dzięki niemu atomy, bo cena pakietów zostanie automatycznie obniżona w przypadku posiadania jednego lub kilku przedmiotów z niego. Dodatkowo dodaliśmy kategorię pakietów do sklepu, abyście mogli znaleźć je wszystkie w jednym miejscu i upewniliśmy się, że oferty przygotowane dla członków Fallout 1st są lepiej wyróżnione. Również od 1 grudnia będziecie mogli kupować pudełka śniadaniowe za atomy, ale oczywiście nadal dostępne będą też za sztabki złota i w ramach nagród za awans w sezonie.

Stalowy Świt to drugi tak duży - po Wastelanders - dodatek do Fallouta 76, który całkowicie odmienia pierwotny charakter gry. Co sądzicie o zmianach zaserwowanych przez Bethesdę?


Mrozie


Opublikowano: