King Arthur: Knight's Tale zadebiutuje we Wczesnym Dostępie już w połowie stycznia!

Gdy Neocore Games rozpoczynało crowdfundingową zbiórkę na dokończenie King Arthur: Knight's Tale, od razu zapowiadało, że gra jest w bardzo zaawansowanym stadium produkcji. Mało kto chyba sądził, że zostanie ona wydana we Wczesnym Dostępie zaraz po Nowym Roku!

Węgrzy zapowiedzieli właśnie, że King Arthur: Knight's Tale zadebiutuje na Steamie 12 stycznia 2021 r., a już teraz tę hybrydę RPG-a i strategii można dodać do swojej listy życzeń.

Przypomnijmy, że nowa produkcja Węgrów stawia na połączenie taktycznych systemów rodem z serii XCOM-a z tradycyjnym RPG-iem opartym na bohaterach o rozbudowanej osobowości. W King Arthur: Knight's Tale gracze poprowadzą do boju niewielki oddział herosów, których wybiorą spośród 30 różnych postaci, należacych do 5 klas postaci. Fabularnie gra zamierza odejść od standardowych tropów arturiańskich, ponieważ głównym bohaterem mianowano Sir Mordreda, podczas gdy Król Artur jest... głównym antagonistą!

Na razie nie wiadomo, jak długo gra pozostanie w fazie Wczesnego Dostępu. Nieznana też jest jej premierowa cena. Niemniej każdy, kto już w styczniu zdecyduje się sięgnąć po King Arthur: Knight's Tale, powinien liczyć się z wieloma bugami i brakującymi ficzerami.


Mrozie


Opublikowano: