Cyberpunk 2077 sprzedał się już w nakładzie ponad 13 mln egzemplarzy

Fatalny start Cyberpunka 2077 na konsolach starej generacji oraz wycofanie gry ze sprzedaży w PlayStation  Store wywołały panikę wśród analityków rynku. Wbrew wszystkim czarnym scenariuszem pierwsze oficjalne dane na temat sprzedaży action RPG-a nie są bynajmniej złe.

CD Projekt RED poinformowało bowiem, że do dnia 20 grudnia Cyberpunk 2077 sprzedał się w nakładzie ponad 13 mln kopii. Jak czytamy w raporcie przedstawionym przez polskiego producenta gier:

 

Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. “sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.

Nie wiemy zatem, w jaki sposób sprzedaż gry rozkłada się na poszczególnych platformach. Niemniej Cyberpunk 2077 cały czas zbiera bardzo pozytywne recenzje na PC-tach oraz konsolach nowych generacji, dzięki czemu CDPR może pozytywnie zapatrywać się w przyszłość.

Przyszłość, w której na graczy mają czekać fabularne dodatki oraz niezależny tryb multiplayer. Więcej informacji poznamy jednak dopiero w kolejnych miesiącach.


Mrozie


Opublikowano: