Hearthstone: nadchodzi nowy zestaw bazowy i format klasyczny

Początek roku to już zwyczajowo początek dużych zmian w Hearthstone. Nie inaczej jest i tym razem. Blizzard zapowiedział, że wraz z premierą kolejnego rozszerzenia karcianki pojawi się nowy system bazowy, a także format klasyczny.

Po tegorocznej rotacji zestawów w Standardzie znajdą się zestawy kart z Roku Feniksa (Popioły Rubieży, Scholomancjum, Obłędny Festyn Lunomroku, Miniseria Rajd Lunomroku) oraz następnego rozszerzenia, a także nowy zestaw bazowy. Zastąpi on w Standardzie bieżące zestawy – podstawowy i klasyczny – wyselekcjonowanym zbiorem 235 kart. Zestaw bazowy będzie stanowił nowoczesną kolekcję kart startowych odpowiednich dla wszystkich rodzajów graczy w Hearthstone. Do tego sprawi, że gra stanie się jeszcze przystępniejsza dla początkujących. W zestawie bazowym znajdą się karty z wcześniejszych zestawów, ulubieńcy graczy w zmodyfikowanych wersjach oraz 29 nowości. Warto podkreślić, że ów zestaw będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy.

Podobnie jak w przypadku kart z zestawu podstawowego, karty z zestawu bazowego można odblokować, awansując poszczególnymi klasami postaci. Gdy gracz zaloguje się po rotacji po raz pierwszy, automatycznie otrzyma karty odpowiadające bieżącemu poziomowi.

 

Wraz z rotacją zestawów do gry trafi zupełnie nowy format klasyczny. Umożliwi on tworzenie talii i współzawodniczenie przy użyciu 240 oryginalnych kart z 2014 r., czyli roku, w którym Hearthstone zadebiutował na całym świecie. W formacie klasycznym Dowódca Wojennej Pieśni daje stronnikom Szarżę, Święty cios wali prosto w twarz, a Leeroy Jenkins kosztuje 4 kryształy many! W formacie klasycznym system nagród i rang oraz sezony będą działać tak samo, jak w Standardzie i Dziczy. Co więcej, gracze będą dobierani z osobnej puli. Gdy format klasyczny zostanie udostępniony w Hearthstone, liczba miejsc na talie wzrośnie z 18 do 27.

Więcej informacji o nadchodzących zmianach można znaleźć na oficjalnej stronie Hearthstone'a.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.