WoW Classic: dodatek The Burning Crusade jest już dostępny!

Odkąd gracze po raz pierwszy przekroczyli Mroczny Portal w World of Warcraft: The Burning Crusade, minęło już ponad 14 lat. Od dziś można to zrobić raz jeszcze i po raz pierwszy - na serwerach WoW Classic!

W Burning Crusade Classic bohaterowie Przymierza i Hordy wyruszają z ekspedycją do zniszczonego mocą spaczenia Draenoru, gdzie demoniczny Płonący Legion przygotowuje się do najazdu na Azeroth. Wraz z nowymi sojusznikami: draenei i krwawymi elfami, bohaterowie mają za zadanie znaleźć sposób na powstrzymanie inwazji u źródła. Muszą znaleźć nowych stronników pośród grzybowych lasów i w targanych mocą Otchłani przestworzach nowego, obcego świata. Ich ostatecznym celem jest przygotowanie się do rzucenia wyzwania piekielnym armiom samego Zdrajcy Illidana – upadłego elfiego łowcy demonów, który samozwańczo włada nad strzaskaną krainą zwaną dziś Rubieżą.

 

Dzisiejsza premiera Burning Crusade Classic to dla współczesnej społeczności WoW pierwsza od ponad dekady szansa na poczucie zbiorowego dreszczu emocji związanego z przejściem na drugą stronę Mrocznego Portalu. Gracze wspólnie staną na Arenie i razem z towarzyszami broni z gildii pokonają ostatniego bossa Karazhanu – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Takie wspólne przygody i przeżycia stanowią sedno World of Warcraft i nie możemy się już doczekać, aż zobaczymy na Rubieży nowych i powracających graczy.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku World of Warcraft Classic, dodatek Burning Crusade Classic jest dostępny w ramach abonamentu World of Warcraft wraz ze wszystkimi elementami oryginału z roku 2007. Są to m.in.:

  • Zniszczony świat Rubieży: Gracze będą przemierzać zdradzieckie szlaki wijące się wśród szczytów Gór Klingi (Blade's Edge Mountains), w które lękają się zapuszczać nawet potężne smoki. Wyruszą na łowy z nieskażonymi mocą spaczenia orkami – Mag'harami – wśród latających wysp Nagrandu i staną do walki z demonicznymi agentami Płonącego Legionu w Czarnej Świątyni (Black Temple).
  • Dwie nowe, grywalne rasy: Gracze staną do boju po stronie Hordy jako spragnione magicznej mocy krwawe elfy lub dołączą do armii Przymierza jako draenei – wygnańcy z Rubieży poszukujący nowego domu.
  • Bramy Areny staną otworem: Miłośnicy starć w trybie PvP mogą zebrać zaufanych sojuszników, aby dowieść swej odwagi w rozgrywkach 2 na 2, 3 na 3 lub 5 na 5 na Arenach, np. w Pierścieniu Próby (Ring of Trials) czy też w Kręgu Krwi (Circle of Blood). Funkcje te będą dostępne w grze od 15 czerwca.
  • Ulotne chwile na grzbietach skrzydlatych wierzchowców: Pora zanurkować w kłębiące się obłoki chaotycznej Burzy Otchłani (Netherstorm) i poszybować ponad skażoną spaczeniem Doliną Cienistego Księżyca (Shadowmoon Valley), dosiadając grzbietów latających wierzchowców z Rubieży.
  • Wymagające podziemia i rajdy: Podziemia dla 5 graczy położone w wyciosanej z litego kryształu Twierdzy Burz (Tempest Keep). Ukończenie ich pozwoli udać się do Jaskiń Czasu (Caverns of Time), gdzie bohaterowie Azeroth mogą stać się świadkami najważniejszych momentów w historii świata i wziąć udział w epickich 10- i 25-osobowych rajdach.
  • Nowe możliwości dla bohaterów: Poddane obróbce szlachetne kamienie będzie można osadzić w elementach ekwipunku dzięki nowej profesji – jubilerstwu. Stanięcie po stronie Aldorów lub Widzących (Scryers) w mieście Shattrath i umożliwi zdobycie nagród jedynych w swoim rodzaju.

Po dzisiejszej premierze gracze mogą awansować postacie na serwerach Burning Crusade Classic do poziomu 70, eksplorować wszystkie nowe obszary Rubieży położone po drugiej stronie Mrocznego Portalu i zebrać sojuszników, aby wspólnie stawić czoła wymagającym rajdom: Karazhanowi – dla 10 osób, Leżu Magtheridona (Magtheridon’s Lair) – dla 25 osób oraz Leżu Gruula (Gruul’s Lair) – dla 25 osób. Od 15 czerwca gracze będą mogli udowodnić swoje umiejętności w trybie PvP wraz z rozpoczęciem rozgrywek 1 sezonu Areny. Dodatkowa zawartość do Burning Crusade Classic pojawi się wraz z nadchodzącymi aktualizacjach gry.

Po starcie 1 sezonu Areny najlepsze ekipy PvP będą mogły powrócić do korzeni e-sportu w turnieju WoW Burning Crusade Classic Arena, który odbędzie się w dniach 23–25 lipca. Szczegółowe informacje na temat turnieju, w tym informacje na temat warunków uczestnictwa, zostaną podane w nadchodzących tygodniach.

Gracze, którzy chcą wyruszyć na spotkanie przygody na Rubieży u boku przyjaciół, mają również możliwość zakupu Przepustki do Mrocznego Portalu (dostępnej od 18 maja w cenie 39,99 EUR). Przepustka umożliwia natychmiastowy awans wybranej postaci na serwerze Burning Crusade Classic na poziom 58. Obowiązuje ograniczenie jednego natychmiastowego awansu na dane konto World of Warcraft; nie można w ten sposób awansować przedstawicieli ras krwawych elfów i draenei. Przepustka do Mrocznego Portalu jest również dołączona do wersji Burning Crusade Classic Deluxe Edition (69,99 EUR) obok innych dodatkowych gadżetów cyfrowych do użytku w Burning Crusade Classic: wierzchowca Przebudzonego łowcy fazowego (Reawakened Phase-Hunter), efektu Mrocznego Portalu dla Kamienia Powrotu, zabawki Ścieżka Illidana (Path of Illidan), oraz wierzchowca Szmaragdowego łowcy fazowego (Viridian Phase-Hunter) do użytku we współczesnym World of Warcraft. Ponadto w skład Deluxe Edition wchodzi 30 dni czasu gry zapewniające dostęp do serwerów World of Warcraft: Burning Crusade Classic, World of Warcraft oraz WoW Classic.

To już ostatni dzwonek na podjęcie decyzji, czy bohaterowie przejdą do Burning Crusade Classic wraz z całym serwerem, czy też będą kontynuować grę w ostatniej fazie fabularnej oryginalnego WoW Classic na nowych serwerach ery klasycznej, które zostały uruchomione 18 maja. Fani, którzy zechcą zakosztować obu możliwości, będą mogli skorzystać z opcjonalnej usługi klonowania postaci (w cenie 15 EUR za każdą postać). Usługa ta umożliwia bohaterom pozostanie na serwerze ery klasycznej, a jednocześnie podjęcie przygody w Burning Crusade Classic.

Więcej informacji na temat Burning Crusade Classic znaleźć można na stronie wowclassic.com.

A wy co zamierzacie zrobić? Będziecie transferować postaci na nowe serwery, zostajecie w erze klasycznej, czy może jedno i drugie?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.