Nowy Piekielny Kwartalnik omawia kwestię oprawy wizualnej Diablo IV

Wizualna strona Diablo III była jedną z jej głównych bolączek. Pod tym względem czwarta część serii przeszła poważną metamorfozę, a o szczegółach producenci gry postanowili opowiedzieć w najnowszym Piekielnym Kwartalniku.

Nowy, obszerny artykuł przedstawia najważniejsze aspekty tworzenia wizualizacji poszczególnych klas postaci, a także niektórych potworów. Producenci gry omawiają pomysły unikatowych designów, grę świateł, a nawet wpływ kamery na postrzeganie bohaterów oraz piekielników. Ze wstępu:

 

Grafika jest kluczowym elementem serii Diablo. Nasze charakterystyczne, losowo generowane lochy ożywają dzięki złowieszczemu oświetleniu, które tworzy nastrój, gdy gracze odkrywają przerażające szczegóły w mrocznych zakamarkach. Dopiero starannie opracowane animacje i efekty wizualne sprawiają, że zaklęcia i zdolności nabierają wyrazu. I choć statystyki mogą decydować o tym, czy dany przedmiot się wam przyda, to często sam jego wygląda wprawia w zachwyt.

Grafika postaci jest równie ważna, ponieważ obejmuje dwa kluczowe elementy serii Diablo: klasy postaci i potwory. Wygląd i sposób bycia bohaterów był zawsze jednym z sekretnych składników Diablo – każda klasa jest natychmiast rozpoznawalna i posiada silną oraz niepowtarzalną osobowość. Diablo IV oferuje graczom więcej możliwości personalizacji niż jakakolwiek wcześniejsza część serii, co sprawia, że osiągnięcie naszego celu jest trudniejsze, ale warte starań. Wasz barbarzyńca będzie różnił się od każdego innego, ale mimo to niezaprzeczalnie należeć będzie do swojej klasy postaci. W przypadku potworów skupiamy się na tworzeniu nowych wrogów i odświeżeniu klasyków z panteonu monstrów z naszych poprzednich gier, wykorzystując przy tym w pełni nowe funkcje i technologie.

Cały artykuł, okraszona wieloma ilustracjami, screenami oraz renderami z obecnej wersji Diablo IV, znajdziecie w najnowszej odsłonie Piekielnego Kwartalnika.

Jak wam się podoba kierunek artystyczny czwartej części Diablo na podstawie zaprezentowanych materiałów?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.