Guild Wars 2: pierwsze spojrzenie na dodatek End of Dragons

Ostatnie wieści nie były pomyślne dla graczy Guild Wars 2: dodatek End of Dragons ukaże się dopiero w 2022 r. Pomimo tego poślizgu pierwsza publiczna prezentacja rozszerzenia odbyła się w zapowiedzianym wcześniej terminie i... obfitowała w mnóśtwo ciekawych informacji!

End of Dragons rozpocznie zupełnie nowy wątek fabularny, którego akcja rozgrywa się w Canthcie - krainie inspirowanej kulturą Dalekiego Wschodu, znanej z Guild Wars: Factions. Wskutek Jadeitowego Wiatry, magicznej klątwy, która przetoczyła się przez południowo-wschodnie wybrzeża Canthy, obszar ten został odcięty od reszty świata na ponad 200 lat. Canthańscy wynalazcy od dawna poszukiwali praktycznego zastosowania dla substancji znanej obecnie jako "smoczy jadeit", tworząc rozwiązania nieznane nigdzie indziej - a to wszystko dzięki dużym pokładom tej megicznej energii. Jednakże smoczy cykl, który utrzymywał i niszczył Tyrię przez całe wieki zaczął dobiegać końca...

 

Nowy dodatek wprowadzi do Guild Wars 2 wiele nowych rozwiązań. Jednym z nich będzie pierwszy multiplayerowy wierzchowiec - Siege Turtle - który pozwoli współdziałać dwóm jeźdźcom i tym samym wprowadzi rozgrywkę kooperacyjną na zupełnie nowy poziom.

Wśród innych nowości warto nadmienić pojawienie się Skiffów, czyli mobilnych statków, dodanie mechaniki wędkarstwa, a także nowych elitarnych specjalizacji dla każdej z dziewięciu dostępnych profesji. Wprowadzenie tych ostatnich poprzedzą zresztą długie beta-testy, w których udział może wziąć każdy gracz Guild Wars 2. Jak? Otóż wystarczy w trakcie trwania testów stworzyć nową postać i w ten oto sposób - za darmo! - uzyskać dostęp do wczesnej wersji nowych elitarnych specjalizacji. Pierwsza faza bety rozpocznie się już 17 sierpnia, a następnie testy będą kontynuowane we wrześniu, październiku i listopadzie.

Warto wspomnieć również o trzeciej generacji legendarnych broni, dla których inspiracją była kultowa smoczyca Aurene. Zdobycie takiego łupu będzie stanowiło najwyższą formę nagrody. Nie sposób nie poruszyć też kwestii nowych Strike Missions, które zaangażują do 10 graczy jednocześnie i pozwolą na maksa przetestować swoje zdolności bojowe.

Kompletną prezentację Guild Wars 2: End of Dragons obejrzycie poniżej.

 

Premierę Guild Wars 2: End of Dragons zapowiedziano na luty 2022 r. Dodatek można już zamawiać w przedsprzedaży w trzech różnych wersjach. Standardowa edycja ($29,90) zawiera w sobie takie dodatkowe nagrody jak Flame Serpent Weapon Chest, Shing Jea Mosaic Cape, specjalny tytuł dla bohatera Prodigy of Shing Jea, współdzielony slot na ekwipunek, a także boost do 80 poz. postaci. Wersja Deluxe Edition ($54.99), poza powyższymi, oferuje również skin dla łódki Shing Jea Dragon Boat Skiff, skin dla wierzchowca Canthan Raptor, dodatkowy slot na postać, a także Identity Repair Kit. Wreszcie The End of Dragons Ultimate Edition ($79.99) do ww. atrakcji dokłada 4000 Gemsów, waluty premium Guild Wars 2.

To jeszcze nie wszystko. Aby uczcić premirę End of Dragons, ArenaNet umożliwiła zakup specjalnej edycji figurki Starszej Smoczycy Aurene. Posążek został wykonany z półprzezroczystego kryształu o wymiarach 20-25 cm i można go zamówić na oficjalnej stronie gry w cenie $120 + koszty dostawy oraz wszelkiej maści cła i podatki. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ przedsprzedaż potrwa tylko do 20 sierpnia! W przyszłości nabywcy otrzymają również unikatowy, cyfrowy kapelusz z logiem Aurene.

Jak podobała się wam prezentacja? Co sądzicie o nadchodzącym dodatku?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.