Action-RPG Achilles: Legends Untold oficjalnie zapowiedziane

O greckich herosach powiedziano już wiele w niejednej grze, choć niekoniecznie były to action RPG-i. Tę lukę zamierza wypełnić Dark Point Games, które właśnie zapowiedziało swoją debiutancką produkcję. Tytuł Achilles: Legends Untold mówi sam za siebie.

Głównym bohater gry jest oczywiście Achilles - grecki, czy może raczej helleński heros, który znalazł się w środku trwającego od wieków konfliktu pomiędzy Hadesem a Aresem. Młody wojownik zostaje wysłany z misją powstrzymania syna Aresa i uosobienia strachu - Fobosa. Jego droga będzie wiodła przez różne zakątki mitycznych krain, gdzie zdobędzie potężne artefakty, które pomogą mu w tym zadaniu. Nie będzie w tym osamotniony - kowal bogów Hefajstos zawsze usłuży mu swojego młota i kowadła, aby wykuć nowy rynsztunek w zamian za materiały rzemieślnicze.

Achilles: Legends Untold to gra action-RPG z rzutem izometrycznym, mocno inspirowana gatunkiem souls-like oraz klasyką gier hack&slash. Przemierzając niegościnne lokacje i ścierając się z mitycznymi potworami, gracz będzie odkrywać historię starożytnej Grecji. Gra nie jest tak wymagająca jak inne tytuły souls-like, dzięki czemu mogą się przy niej dobrze bawić zarówno wytrawni weterani gatunku, jak i nowi gracze. Nie zabraknie też trybu kooperacji, który pozwoli stawić czoła niebezpieczeństwom czyhającym w podziemiach wraz z przyjaciółmi.

 

Jak to zazwyczaj bywa w tego typu produkcjach, w Achilles: Legends Untold każdy łup może okazać się użyteczny do stworzenia nowego oręża i rynsztunku dzięki pomocy Hefajstosa. W czasie rozgrywki umiejętności gracza oraz głównego bohatera powinny miarowo rosnąć, co pozwoli wyjść zwycięsko ze starć z nawet najgroźniejszymi przeciwnikami, a tych na drodze Achillesa na pewno nie zabraknie - wszakże helleński bestiariusz jest całkiem bogaty!

Twórcy gry obiecują również niezwykle rozbudowany system zachowania przeciwników, który bazuje na autorskim rozwiązaniu o nazwie GAIA. Ów sprawia, że wrogowie współpracują ze sobą w realistyczny i adaptują się do stylu gry gracza, przez co ten będzie zmuszony stosować różnorodne taktyki i wciągać wrogów w zasadzki.

Achilles: Legends Untold w wersji z Wczesnym Dostępem zawita na Steama w pierwszym kwartale 2022 r., oferując dwa rozdziały kampanii oraz tryb wyzwań pozwalający konkurować na punkty z graczami z całego świata w losowo generowanych podziemiach - solo lub w trybie kooperacji dla dwóch graczy. Wersja we Wczesnym Dostępie zawiera szacunkowo 20% zawartości w porównaniu z planowaną wersją finalną oraz około 30% już zaimplementowanych mechanik - w tym wczesną wersję systemu GAIA odpowiedzialnego za akcje sztucznej inteligencji.

Produkcja Dark Point Games powinna znajdować się we Wczesnym Dostępie ok. roku, co oznacza, że na premierę pełnej wersji gry poczekamy co najmniej do pierwszego kwartału 2023 r. Wówczas gracze otrzymają w swe ręce 5 rozdziałów historii, różne tryby rozgrywki, oraz znaczące usprawnienia we wszystkich aspektach gry - w tym tryb współpracy do czterech graczy jednocześnie.

Zainteresowani? Jeśli tak, to koniecznie dodajcie Achilles: Legends Untold do swojej Steamowej listy życzeń. Warto również zapoznać się z pierwszymi screenami i... wyczekiwać kolejnych wieści!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.