Gamedec, debiutancka gra Anshar Studios, dostępna od dziś!

Dziś swoją długo wyczekiwaną premierę ma Gamedec - debiutancka produkcja katowickiego Anshar Studios, oparta na popularnym cyklu sci fi Marcina Przybyłka o takim samym tytule.

Przypomnijmy, że Gamedec to pozbawiona walki gra cRPG, w której gracz wciela się w rolę detektywa prowadzącego dochodzenia w cyfrowych światach Warszawy XXII w. Sposób prowadzenia przesłuchań jest tutaj równie ważny jak gromadzenie dowodów, a osobowość detektywa wpływa na możliwe do odblokowania umiejętności i dostępne dla każdej sprawy ścieżki śledztwa.

 

Oddajemy w ręce graczy lata ciężkiej pracy. Jako fani papierowych RPG-ów, chcieliśmy stworzyć własną grę w tym gatunku i dzięki Gamedecowi zrobiliśmy ważny krok w tym kierunku - powiedział Łukasz Hacura, szef Anshar Studios. Jesteśmy pewni, że gracze spędzą wiele godzin poznając świat, podejmując decyzje i odkrywając wszystkie meandry historii. Mamy nadzieję, że nie będą się spieszyć eksplorując uniwersum Gamedeca i będą mieli z tego tyle samo frajdy, ile mieliśmy my przy tworzeniu tej gry.

Najnowszy projekt studia sięga do fundamentów gatunku cRPG poprzez dodanie mechanik Dedukcji, Kodeksu czy Aspektów. Pozwala to na toczenie złożonych dyskusji, tworzenie lub demaskowanie sieci intryg i spisków oraz odkrywanie niezwykłych związków między wirtualnymi światami i rzeczywistością. Gamedec, wzorując się na papierowych grach cRPG, zapewnia swobodę podejścia do spraw z kilku punktów widzenia. Niewątpliwym atutem jest również świat przedstawiony, który pozwala odwiedzić Warszawę - czy raczej Warsaw City - w XXII w.

Witaj w Warszawie z XXII wieku, gdzie słowo “prawdziwy” to pojęcie względne, a “życie” i “śmierć” ma wiele różnych znaczeń. Witaj w świecie, w którym wirtualne światy to nie tylko ucieczka od rzeczywistości, a wylęgarnia realnych problemów, które znamy z życia codziennego: pożądania, lenistwa, zazdrości i dumy. Z tego właśnie powodu wszyscy potrzebujemy “gamedeców” - specjalistów, którzy wykryją i pozbędą się realnych problemów w wirtualnych światach. Nieważne, czy to Dziki Zachód, czy prehistoryczna dżungla - nasza ludzka natura, mimo postępu cywilizacji wciąż pozostaje niezmieniona...

Gamedeka można już kupić m.in. na Steamie oraz GOG.com za niecałe 120 zł.

To co, zamierzacie sprawdzić się jako gamingowy detektyw?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.