Diablo II: Resurrected już dostępne!

Diablo, Pan Grozy, powrócił. Powrócił w pięknej, współczesnej jakości HD, a to za sprawą wydanego dzisiaj Diablo II: Resurrected.

Dzisiejsza premiera to długo wyczekiwany, dopracowany w najmniejszych szczegółach remaster Diablo II i dodatku Pan Zniszczenia. Kultowa gra action RPG została wiernie odtworzona w zmodernizowanej oprawie, by zachwycić grafiką i efektami wizualnymi nowe pokolenie graczy. Wszystko to dzięki wysiłkom Blizzarda oraz współpracującego z nim studia Vicarious Visions.

Diablo II: Resurrected zaprojektowano w taki sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości współczesnego sprzętu do grania, w tym ekranów z rozdzielczością 4K. Na graczy czeka również oprawa dźwiękowa zremasterowana w Dolby Surround 7.1. Przyszli wybawcy Sanktuarium obejrzą aż 27 minut epickich przerywników filmowych wiernie odtworzonych w wysokiej rodzielczości. „Pod maską” pracuje za to oryginalny silnik gry, wykonując te same obliczenia i działania, co w 2000 r., dzięki czemu remaster nie powinien stracić nic ze swojej autentyczności.

 

Dzięki Diablo II: Resurrected jedna z naszych ukochanych gier ma szansę trafić do zupełnie nowych graczy – powiedziała Jen Oneal, współprezes Blizzard Entertainment. Możliwość połączenia sił z Blizzardem była prawdziwym zaszczytem dla studia Vicarious Visions. To dzięki tej współpracy w klasyczną grę tchnięto nowe życie. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt pragnęły przede wszystkim zadowolić graczy. Jestem bardzo dumna z tego, co udało nam się osiągnąć.

W Diablo II: Resurrected gracze mają do wyboru siedem kultowych klas postaci. Amazonka, Barbarzyńca, Czarodziejka, Nekromanta i Paladyn dysponują całym wachlarzem zróżnicowanych typów rozgrywki. Powracają również Druid i Zabójczyni znani z dodatku Pan Zniszczenia, równie nieobliczalni i nieuchwytni jak w przeszłości. Bohaterowie w wersji 3D otrzymali zmodyfikowany pancerz, ubiór, tekstury skóry, animacje i wiele więcej.

Cała gra przeszła gruntowną metamorfozę wizualną. Weterani Diablo II powracający do Sanktuarium ujrzą niewidziane wcześniej detale, jakby po raz pierwszy spoglądali na ten świat przez dobrze dobrane okulary. Choć postaci, potwory i otoczenie poddano modyfikacji, remaster zachowuje mroczny nastrój znany fanom z oryginału. Powrót do wspomnień jest banalnie prosty – wystarczy wcisnąć przycisk, aby przełączyć się między nowoczesną grafiką 3D a oryginalną dwuwymiarową wersją.

To bynajmniej nie oznacza, że twórcy gry nie postarali się o dodanie kilku współczesnych funkcjonalności takich jak:

  • obsługa kontrolera na wszystkich platformach;
  • różne rozmiary czcionek, tryby rozróżniania barw, a także opcje poprawiające czytelność;
  • kółko emotek umożliwiające szybszą komunikację;
  • modyfikacje głośności wielu oddzielnych kanałów audio;
  • automatyczne podnoszenie złota;
  • powiększona, wspólna skrytka;
  • bogate możliwości przypisywania klawiszy – w tym skrótu „Interakcja” – na kontrolerach; i wiele więcej.

Diablo II: Resurrected jest dostępne jako osobny produkt (w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 EUR) oraz w ramach zestawu Diablo Prime Evil Collection (w sugerowanej cenie detalicznej 59,99 EUR). W skład tego ostatniego wchodzą:

  • Diablo II: Resurrected;
  • Diablo III: Eternal Collection – wersja ta zawiera grę Diablo III, dodatek Reaper of Souls oraz pakiet Przebudzenie Nekromantów;
  • Zwierzak Mefisto i skrzydła Objęcia Nienawiści w grze Diablo III.

Z okazji premiery Blizzard opublikował interesujące trailery z Winstonem Dukem i Simu Liu w rolach głównych. Zobaczcie sami poniżej.

Więcej informacji o Diablo II: Resurrected znaleźć można na oficjalnej stronie gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.