Demo gry Komornik: Nieskruszony będzie częścią Steam Next Fest

Już w najbliższy piątek rusza kolejna edycja Steam Next Fest. Jedną z gier biorących udział w wydarzeniu będzie Komornik: Nieskruszony - gra oparta na post-apokaliptycznym cyklu książek Michała Gołkowskiego.

Wspomniane wydarzenie, które odbędzie się w dniach 1-7 października, po raz kolejny pozwoli uczestnikom poznać nadchodzące tytuły, wypróbować ich dema, obejrzeć interesujące livestreamy i porozmawiać na żywo z deweloperami o procesie tworzenia gier. Na miejscu nie zabraknie przedstawicieli polskiego Sylen Studio, którzy przybędą na Steam Next Fest ze swoją najnowsza produkcją - Komornik: Nieskruszony. Dzięki temu przez cały tydzień gracze będą mogli przemierzyć zrujnowaną Warszawę i doświadczyć wirtualnej Apokalipsy na własnej skórze.

Przypomnijmy, że Komornik: Nieskruszony jest tytułem z pogranicza klasycznych gier paragrafowych i nowoczesnych visual noveli. Gracze zapuszczą się w piekielne krajobrazy polskiej stolicy - niegdyś rozległej metropolii, dziś doszczętnie spalonej i zamienionej w jedno z głównych pól bitewnych niezbyt udanej Apokalipsy. Takiej, która wciąż musi zostać oczyszczona z pozostałych grzeszników.

Fabuła gry stanowi prequel do książkowej trylogii Komornik, będąc jedynym w swoim rodzaju uzupełnieniem dla długoletnich miłośników serii, jak również świetnym punktem wejścia dla wszystkich nowych fanów. Historia rozgrywa się kilka lat przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnej powieści. Koniec Świata już trwa, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ludzkość okazała się upartym zbiorowiskiem i nawet mimo Życia Wiecznego ludzie nie byli zbyt entuzjastycznie nastawieni do własnej zagłady. I tak oto Góra wysłała grupę wyselekcjonowanych ludzi - tytułowych Komorników - których jedynym celem jest egzekucja Dłużników za popełnione przez nich grzechy.

 

Od samego początku, od pierwszych zdań książki, pomyślałem sobie: "Zróbmy świat trwającej Apokalipsy, w którym będą od razu zaszyte mechaniki growe". Stąd cały system koszerności i bluźnierczości, pomysły na budżet energetyczny i bezdennie durni Wysłannicy, których sam główny bohater nierzadko porównuje do tępego AI... Ach, no i nie można nie wspomnieć o tym, jak Anioł Nadzorca objawia się bohaterowi książki jako spikselizowany, dwuwymiarowy sprite - bo jest za daleko od Blasku i ma słaby zasięg... Nie dało się inaczej, gry wideo są po prostu naturalnym przedłużeniem pomysłów, zaszczepionych w treść książki! - powiedział Michał Gołkowski, twórca książkowego cyklu Komornik.

Demonstracyjną wersję gry Komornik: Nieskruszony będzie można pobrać ze Steama. Tam teżmożna dodać produkcję Sylen Studio do swojej listy życzeń. Przypominamy, że premierę pełnej wersji gry zaplanowano na ostatni kwartał 2021 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.