Vagrus: The Riven Realms od dziś dostępne w pełnej wersji!

Kiedy jesteś niezależnym deweloperem, droga do wydania pełnej wersji swojego niszowego produktu bywa długa i wyboitsa. Tak też było w przypadku LosT Pilgrims Studio i ich debiutanckiego cRPG-a Vagrus: The Riven Realms, które dziś doczekało się premiery pełnej wersji!

Droga Węgrów rozpoczęła się tak na dobrą sprawę w 2018 r., kiedy ich gra została z powodzeniem ufundowana na Figu (choć jak utrzymują deweloperzy, sam pomysł tkwił w nich od lat). Od tamtego czasu rozpoczęła się mozolna praca nad poprawkami do wczesnej alfy, tworzenie nowych funkcjonalności, premiera we Wczesnym Dostępie... Wielki finał tej podróży nastąpił dzisiaj.

 

Przypomnijmy, że w Vagrusie gracze wyruszają na niebezpieczną wyprawę przez krainę zapomnianą przez bogów i spustoszoną magicznym kataklizmem. Główny bohater staje na czele wędrownej karawany, która aby przetrwać, musi walczyć, handlować i eksplorować nieodkryte zakątki olbrzymiego świata gry.

Vagrus: The Riven Realms kładzie mocny nacisk na fabułę, eksplorację oraz walki toczone w klasycznym, turowym systemie. Uniwersum Riven Realms to z kolei dość brutalne miejsce, które w niczym nie przypomina typowych settingów fantasy. Można powiedzieć, że w tym elemencie produkcję studia Lost Pilgrims można byłoby sklasyfikować jako “post-apo fantasy” o bardzo mrocznym klimacie.

Premierowa wersja Vagrusa znacząco różni się od tej wczesnodostępowej. Przede wszystkim w ręce graczy zostaje oddana pełna kampania dla pojedynczego gracza, kompletny świat gry i mnóśtwo nowych zadań. Do tego wszystkiego należy doliczyć nowego towarzysza, odświeżony interfejs użytkownika, rozszerzona mapa i wiele, wiele więcej.

Oczywiście wersja 1.0 to nie koniec, ale początek kolejnego etapu przygody. Deweloperzy planują już kilka poprawek, nowe funkcjonalności, a być może nawet DLC - o ile oczywiście gracze zechcą kontynuować swoje przygody w Riven Realms.

Tak czy inaczej, kto nie grał we wczesną wersję Vagrus: The Riven Realms, ten może to nadrobić, kupując pełną wersję na Steamie lub GOG.com. W chwili obecnej grę można kupić w obniżonej cenie za niespełna 100 zł.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.