Pierwszy dziennik deweloperski Achilles: Legends Untold opowiada o głównych założeniach gry

Polskie studio Dark Point Games zaprezentowało pierwszy z serii dzienników deweloperskich poświęconych grze Achilles: Legends Untold. Krótki film przedstawia główne założenia gry oraz najbliższe plany Torunian.

Przypomnijmy, że zapowiedziana kilka tygodni temu debiutancka produkcja Dark Point Games jest izometrycznym action RPG-iem, który całymi garściami czerpie inspiracje z gatunków soulslike oraz hack&slash. Tytułowy bohater, Achilles, będzie posługiwać się różnorodnym orężem, począwszy od miecza, przez m.in. toporek i włócznię, na dwuręcznym toporze bojowym skończywszy. W grze, poza kampanią dla pojedynczego gracza, dostępny będzie także tryb kooperacji, w którym bohaterowie będą mogli wspólnie przemierzać tajemnicze lochy.

W pierwszym dzienniku deweloperskim Paweł Waszak, prezes oraz główny projektant w Dark Point Games, opowiedział czym dla niego jest studio, o poprzednich doświadczeniach swojego zespołu oraz genezie tytułu gry. Materiał pozwala również dowiedzieć się, dlczego zdecydowano się na wykorzystanie mechanik znanych z gier soulslike, a także o planach na najbliższą przyszłość. Zobaczcie sami.

 

Warto dodać, że Achilles: Legends Untold powinno zawitać na Steama już w pierwszym kwartale 2022 r., choć na początku będzie to niekompletna wersja Early Access.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.