Monster Hunter: World sprzedało się w rekordowym nakładzie 20 mln egzemplarzy

Capcom ogłosił dziś wyniki sprzedażowe gry Monster Hunter: World. Japończycy pochwalili się, że wydana w 2018 r. produkcja sprzedała się już w nakładzie 20 mln egzemplarzy.

Na sukces MHW złożyła się podstawowa część gry oraz samodzielny dodatek Monster Hunter World Iceborne, który był również sprzedawany w pakiecie z "podstawką". Nie bez powodu mogło być również to, że MHW było pierwszą grą z serii, która została wydana na PC-ty. Są to jednak tylko spekulacje, ponieważ Capcom nie zaprezentował, jak kształtowała się sprzedaż na poszczególnych platformach. Niemniej imponujący wynik MHW sprawił, że stało się ono najlepiej sprzedającą się grą w historii Capcomu.

Podobny sukces może odnieść kolejna produkcja japońskiego studia, Monster Hunter Rise. Najnowsza odsłona serii od momentu wydania w marcu 2021 r. znalazła już 7,5 mln nabywców, a wynik ten może być jeszcze poprawiony - w styczniu w grę Capcomu będą mogli zagrać w końcu użytkownicy PC-ów, natomiast w lecie do sklepów trafi pierwszy dodatek do MHR zatytułowany Sunbreak.

Wszystko zatem wskazuje na to, że przed serią Monster Hunter rysuje się świetlana przyszłość. Nie pozostaje zatem nic innego. jak tylko życzyć udanych łowów!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.